آیت‌الله خامنه‌ای: عملکرد مسئولان در سال ۹۵ با انتظارات فاصله زیادی داشت

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در پیامی به مناسبت سال نوی خورشیدی گفته است که اقدام‌های مسئولان حکومتی در سال ۱۳۹۵ با آنچه مردم ایران و رهبری جمهوری اسلامی انتظار داشتند “فاصله زیادی” داشته است.
آقای خامنه‌ای گفته است: “کارهای خوبی هم خوشبختانه انجام گرفت که گزارش آن را به ما دادند؛ لکن آنچه انجام گرفته است، با آنچه مورد انتظار مردم و مورد انتظار ما است، فاصله‌ی زیادی دارد.”
رهبر ایران گفته است که مسئولان دولت ایران باید در سال جدید برای تحقق “اقتصاد مقاومتی” سیاست‌های خود را بر تقویت تولید داخلی و اشتغال‌زایی متمرکز کنند.
آقای خامنه‌ای و شماری از مقام‌های محافظه‌کار در هفته‌های اخیر از دولت حسن روحانی برای متحقق نکردن “اقتصاد مقاومتی” انتقاد کرده‌‎اند. اما آقای روحانی در پیام نوروزی خود از عملکرد دولتش در زمینه “اقتصاد مقاومتی” دفاع کرده است.
پیام‌های نوروزی رهبر و رئیس جمهور ایران؛ سازهای ناهمگون
آیت‌الله خامنه‌ای: نباید به انتظار سرمایه‌گذاری خارجی نشست
جنتی خطاب به روحانی: اگر اقتصاد مقاومتی محقق نشده عذرخواهی کنید
روحانی در پاسخ به جنتی: ما پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم
حسن روحانی در پیام خود با ذکر آمار از “رشد اقتصادی در سال اقتصاد مقاومتی” ستایش کرده و به ویژه از مهندسان، کارگران و مدیران نقتی برای افزایش تولید و صادرات نفت ایران تشکر کرده است.

آقای روحانی مثل سال گذشته به جای ماهی در تنگ آب نارنج گذاشته است
آقای روحانی در حالی آمار اقتصادی مثبت را در پیام نوروزی ارائه کرده که رهبر ایران در پیام نوروزی‌اش گفته است: “بعضی از شاخص‌ها و آمارهایی که ارائه می‌شود از مقامات مسئول، آمارهای مثبتی است. بعضی هم که از طرف خود مسئولین ارائه می‌شود، آمارهای منفی است؛ اینها را در مجموع بایستی مشاهده کرد.”
حسن روحانی اظهار امیدواری کرده که انتخابات سال ۱۳۹۶ “با مشارکت حداکثری، رقابت سالم و انتخابات قانونی” برگزار شود.

(Visited 69 times, 1 visits today)

You may also like...