استقبال گرم همکلاسی‌ها از دختری با پای صورتی

آنوی هفت ساله که پای مصنوعی دارد، هفته گذشته، با پای مصنوعی جدید خود به مدرسه رفت و با استقبال گرم همکلاسی‌هایش روبه‌رو شد. ویدئوی مربوط به این صحنه بارها در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده است.
آنو که به همراه خانواده‌اش در شرلی بیرمنگام زندگی می‌کند، کمی بعد از تولد، یکی از پاهای خود را از دست داد و از آن موقع، پای مصنوعی داشته است. اما برای آن که بتواند تحرک داشته باشد و بدود، بپرد یا برقصد، لازم بود که یک پای مصنوعی مخصوص ورزش برایش طراحی شود که روندی پرهزینه بود، اما با کمک اداره سلامت همگانی (ان‌اچ‌اس) بریتانیا منابع مالی لازم تامین شد.
این اداره، بخشی از منابع مالی خود را در یک پژوهش جدید سرمایه‌گذاری کرده است تا پای مصنوعی مخصوص ورزش برای کودکان قابل دسترس باشد و در سال میلادی گذشته نیز حدود ۵۰۰ هزار پوند برای تأمین و طراحی پای مصنوعی ۵۰۰ کودک کمک کرد.
با این حال، با رشد فیزیکی بدن کودکانی که پای مصنوعی دارند، تقریبا هر دو سال یکبار لازم است که پای مصنوعی مخصوص آنها عوض شود و تأمین منابع مالی برای این کار، به چالشی برای خانواده‌هایشان تبدیل شده است.
راهب‌های کودک ‌کوه‌های هیمالیا
پسر دوازده ساله استرالیایی بعد از ۱۳۰۰ کیلومتر رانندگی بازداشت ش

“این، پای تازه صورتی‌ات است”
بی‌بی‌سی در گزارشی به بررسی وضعیت آنو پرداخت و صحنه ورود این دختر به حیاط مدرسه هم بخشی از این گزارش است.
در این ویدئو با ورود آنو به حیاط مدرسه، همکلاسی‌هایش دور او را می‌گیرند. یکی از دختران از او می‌پرسد: “این، پای تازه صورتی‌ات است؟” یکی دیگر از دخترها هم ابراز شگفتی می‌کند، در حالی که یک دختر دیگر او را در آغوش می‌فشارد و کمی بعد، همگی دور حیاط شروع به دویدن می‌کنند.
پای مصنوعی

یکی از همکلاسی‌های آنو او را در آغوش می‌فشارد

(Visited 94 times, 1 visits today)

You may also like...