اعتراض به «تبعیض» در هالیوود؛ بازیگر مرد ۱۵۰۰ برابر همبازی زن دستمزد گرفت

دردسرها و حواشی فیلم «تمام پول‌های جهان» پایان ندارد. پیش از این حذف «کوین اسپیسی» از فیلم به حاشیه ای تبدیل شد و حالا پرداخت «تبعیض آمیز» به بازیگر مرد در این فیلم با واکنش های زیادی روبرو شده است.

کارگردان فیلم «تمام پول‌های جهان»، ریدلی اسکات، تنها شش هفته پیش از اکران فیلم تصمیم گرفت بازیگر اصلی‌ فیلم، کوین اسپیسی را به دلیل اتهامات تعرض جنسی‌ با بازیگر دیگری جایگزین کند. بازیگر جدید کریستوفر پلامر بود، و تمامی صحنه هایی که کوین اسپیسی بازی کرده بود دوباره با بازی «پلامر» فیلمبرداری شد.

بعد از این تصمیم بود که دو بازیگر نقش دوم فیلم یعنی «میشل ویلیامز» و «مارک والبرگ» نیز صحنه هایی که با اسپیسی بازی کرده بودند را دوباره اجرا کردند. اما روز پنجشنبه اعلام شد در حالی‌ که والبرگ برای ضبط دوباره برخی‌ صحنه‌ها ۱ و نیم میلیون دلار پول گرفت، دست مزد ویلیامز کمتر از ۱۰۰۰ دلار بود.

SisterCircleTV

@sistercircletv
Wow! It is reported that Mark Walbergh was paid $1.5 million dollars to reshoot his scenes for “All the Money in the World,” while Michelle Williams was paid LESS than $1000. How do you feel about this pay gap? #dailyfeed #sistercircletv

6:15 AM – Jan 11, 2018
14 14 Replies 6 6 Retweets 14 14 likes
Twitter Ads info and privacy

ریدلی اسکات پیشتر در مصاحبه‌ها گفته بود که دست اندرکاران رایگان دوباره کاریها را انجام دادند. اما وب سایت «یوو اس‌‌ای تودی» در گزارشی، میزان درآمد دو هنرپیشه را فاش کرد و چندی طول نکشید که این خبر در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت، خصوصا به این دلیل که میشل ویلیامز برای بازی در فیلم نامزد جایزه گلدن گلوب شد در حالی‌ که مارک والبرگ حتی نامزد هم نشده بود.

Jessica Chastain

@jes_chastain
Please go see Michelle’s performance in All The Money in The World. She’s a brilliant Oscar nominated Golden Globe winning actress. She has been in the industry for 20 yrs. She deserves more than 1% of her male costar’ s salary. https://twitter.com/AndreaMandell/status/950906025489530880 …

5:58 PM – Jan 9, 2018
1,157 1,157 Replies 8,503 8,503 Retweets 38,417 38,417 likes
Twitter Ads info and privacy
از جمله کسانی‌ که از این تفاوت در آمد ابراز نارضایتی کرده، «جسیکا چستین» هنرپیشه سینما است.

او در توییتر نوشت: «لطفا اجرای میشل ویلیامز در فیلم تمام پول‌های جهان را تماشا کنید. او یک بازیگر خارق‌العاده و نامزد جایزه اسکار است. ۲۰ سال است در صنعت سینما کار می‌کند. لیاقت او بیشتر از ۱ درصد در آمد همبازی‌اش است.»

You may also like...