اعتراض شدید احمدی‌نژاد به بازداشت گروهی از حامیانش از سوی قوه قضائیه

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران دستگاه قضایی را به “زیرپا گذاشتن قوانین و ارزش‌های انسانی و الهی” و حمله به فعالان رسانه‌ای و جوانان حامی خود متهم کرده و گفته که این افراد “به جرم فعالیت در فضای مجازی و استفاده از حق آزادی و اعتراض به برخی عملکردهای نادرست” بازداشت شده‌اند.

آقای احمدی‌‌نژاد در نامه‌ای که به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی (دهه فجر) منتشر کرده، گفته است: “دستگاه قضایی به ستون اصلی ظلم علیه ملت تبدیل شده است.”

هفته پیش علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای آقای احمدی‌نژاد در کانال تلگرام خود گفته بود طی هفته‌های اخیر هشت نفر از فعالان رسانه‌ای حامی آقای احمدی‌نژاد در شهرهای مختلف ایران بطور “فله‌ای” بازداشت شده‌اند که بعضی از آنها با قید ضمانت آزاد شده‌اند.

احمدی‌نژاد برای صادق لاریجانی ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته تعیین کرد
دادستان کل ایران: احمدی‌نژاد کلکسیون قانون‌گریزی است
حمله ‘لباس شخصی‌ها’ به نزدیکان احمدی‌نژاد در شاه عبدالعظیم
آقای احمدی‌نژاد می‌گوید که چون دولت او “مچ دزدها را گرفته”، اکنون با اتهام دزدی و فساد از سوی قوه قضاییه رو به رو شده است.

بر همین اساس گفته شده که غالب این افراد “بدون دریافت احضاریه کتبی و در منزلشان بازداشت شده‌اند” و وسایل الکترونیکی آن‌ها از جمله گوشی تلفن همراه و کامپیوتر شخصی هم ضبط شده است.

گفته شده که این افراد پس از بازداشت به زندان انفرادی منتقل شده‌اند.

رئیس جمهور سابق ایران در نامه اخیر خود در واکنش به این بازداشت‌ها گفته است: “عده ای اصرار دارند به دلخواه خود، افراد را در زندان‌های انفرادی حبس نموده و برای دریافت اقاریر دیکته شده تحت فشار قرار دهند. شخصی از تهران برخلاف قانون دستور می دهد افراد انقلابی گوناگون و فعال در فضای مجازی را از استان‌های مختلف و حتی بدون صدور احضاریه، به صورت ناگهانی در منزل، محل کار و یا خیابان دستگیر و به عوامل تحت امر وی در تهران تحویل نمایند.”

رئیس دولت‌های نهم و دهم در این پیام همچنین گفته است: “کسانی که آرزوی رهبری یا ریاست جمهوری آینده و تداوم وضع موجود را در سر می‌پرورانند، ظاهراً تصور می کنند که با از سر راه برداشتن ما، مسیرشان هموار می‌گردد.”

او در آخر خطاب به قوه قضاییه گفته: “آنان بدانند که فقط خیال می‌کنند”.


غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران، محمود احمدی نژاد را به “لاتی از چشم افتاده” تشبیه کرده است
آقای احمدی نژاد در زمان ناآرامی‌های خیابانی در ایران در دی ماه از اظهارنظر خودداری کرد و در زمان اعتراضات از او خبری نبود با این حال بعضی مقام‌های حکومتی در ایران او را به دست داشتن در این اعتراض‌ها متهم کرده‌اند.

در ماه‌های اخیر آقای احمدی نژاد بارها صراحتا به سران قوه قضاییه و “برادران لاریجانی” حمله کرده است.

کمتر از سه ماه پیش حمید بقایی، معاون اجرایی رییس جمهور پیشین ایران از حضور در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود سر باز زد و به همراه آقای احمدی نژاد و دیگر یارانش در اعتراض به رفتار دستگاه قضایی در آرامگاه شاه عبدالعظیم “بست” نشست.

آقای احمدی نژاد در روز اول بست‌نشینی نزدیکانش با حضور در جمع معترضان، از روسای قوه مقننه و قضاییه با عنوان “خانواده لاریجانی” به شدت انتقاد کرد و گفت: “ما با خانواده لاریجانی مخالف هستیم و قبول نداریم مملکت دست اینها بیفتد و به مردم ظلم بکنند.”

آقای احمدی‌نژاد گفت که چون دولت او “مچ دزدها را گرفته”، اکنون با اتهام دزدی و فساد از سوی قوه قضاییه رو به رو شده است.

رئیس دولت نهم دو دهم در سال‌های اخیر بارها از اقدامات قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به نزدیکانش انتقاد کرده است؛ اما شدت انتقادهای ماه‌های اخیر بی‌سابقه است.

You may also like...