امام جماعت یک مسجد در نیویورک به ضرب گلوله کشته شد

امام جماعت مسجدی در منطقه کوئینز شهر نیویورک با شلیک مستقیم به سرش کشته شده است.
DSC_0186
پلیس نیویورک می‌گوید در حال بررسی ویدئوهایی است که در آنها ضارب دیده می‌شود اما هنوز کسی در این رابطه شناسایی و دستگیر نشده است.
بنا بر گزارش پلیس نیویورک، ضارب امروز (شنبه ۱۳ اوت – ۲۳ مرداد) حدود ساعت دو بعد از ظهر به علاالدین اکونجی، ۵۵ ساله، اما جماعت مسجد فرقان، واقع در جنوب منطقه کوئینز، شلیک کرده و او را کشته است.
usa-eid_
یک مرد ۶۴ ساله همراه این روحانی مسلمان هم از ناحیه سر مورد هدف گلوله قرار گرفته و به گزارش پلیس در وضعیت بحرانی به بیمارستان منتقل شد اما دقایقی بعد جان داد.
آن طور که گزارش شده امام اکونجی دو سال پیش از بنگلادش به آمریکا مهاجرت کرده بوده است و مردی که همراه او به قتل رسیده هم دستیارش صرام الدین بوده است.
پلیس از مشخصات و انگیزه احتمالی ضارب سخنی به میان نیاورده اما کسانی که در مسجد جامع فرقان واقع در منطقه اوزون کوئینز حضور داشته‌اند بعد از این واقعه برای اعتراض به خیابان آمدند. برخی از معترضان به رسانه‌های آمریکایی گفته‌اند از نظر آنها این حمله با “انگیزه مذهبی” صورت گرفته است.
یکی از ساکنان این منطقه هم دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری پیش رو را “مقصر” دانسته و گفته سخنان او با “نفرت پراکنی” زمینه‌ساز چنین اقدامی بوده است.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.