اولین مدال برای کاروان پارالمپیک ایران در ریو

در نخستین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ سامان پاکباز موفق شد نخستین مدال کاروان ایران را نصیب خود کند. پاکباز در ماده پرتاب وزنه نایب قهرمان شد و مدال نقره را به گردن آویخت. او در کلاس F۱۲ با ۹ ورزشکار دیگر به رقابت پرداخت.

11_15

 

بهترین اقدام پاکباز در پرتاب ششم صورت گرفت که رکورد ۱۵.۹۸ متر را ثبت کرد. با همین پرتاب روی سکوی دوم پارالمپیک ایستاد.

نایب قهرمان پارالمپیک درباره عملکرد خودش گفت: استرس زیادی داشتم چون در نخستین مسابقه شرکت کردم. مسابقه هیجان زیادی داشت و تماشاگران زیادی حضور داشتند.

پاکباز که برای اولین بار راهی پارالمپیک شده است، گفت من از شهر سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد آمده‌ام. دلم برای شهرم تنگ شده‌است.

شاهین ایزدیار شناگر معلول ایران در ماده صد متر قورباغه به رتبه پنجم گروه خود رسید اما با توجه به رکورد سایر رقبا، راهی فینال شد. او همچنین به قولی که قبل از شروع مسابقه داده بود عمل کرد و رکورد قبلی خود را بهبود بخشید.

ایزدیار بامداد جمعه در رقابت نهایی حضور پیدا می‌کند. او همچنین در ۵۰ متر کرال سینه هم برای صعود به فینال تلاش خواهد کرد.

یونس سیفی‌پور هم در پرتاب وزنه به عنوان پنجم رسید. در این ماده کنستانیدیس از یونان قهرمان شد.

در حاشیه مسابقات پارالمپیک، رییس فراکسیون ورزش مجلس از سفر خود و جمعی از نمایندگان به برزیل خبر داد.

محمدرضا تابش به خبرگزاری ایسنا گفت این سفر به دعوت کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران و وزارت ورزش صورت گرفته است.

آقای تابش مدعی شد: «این سفر می‌تواند ارج‌گذاری به شایستگی، توانمندی و نبوغ و افتخار آفرینی ورزشکاران معلول و جانباز کشورمان باشد.»

او همچنین گفت نمایندگان مجلس در برزیل می‌توانند با نحوه حمایت سایر کشورها از تیم‌های ورزشی‌شان آشنا شوند.

سیده فاطمه ذوالقدر، طیبه سیاوشی، غلامعلی جعفرزاده، غلامرضا تاج گردون و محمدرضا تابش نمایندگان مجلس در ریودوژانیرو هستند.

معصومی‌راد از سازمان مدیریت و برنامه ریزی، عزیزی مدیرکل پارلمانی وزارت ورزش، بهرام افشارزاده، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، گواری از دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و گرشاسبی از دیگر مسئولین وزارت ورزش در برزیل هستند.

این افراد در فرودگاه ریو با استقبال محمدعلی قانع زاده سفیر ایران در برزیل مواجه شدند.

کاروان ورزشی ایران با نام «منا» با ۱۱۱ ورزشکار در قالب ۱۲ رشته ورزشی در پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک شرکت کرده است.

بیست و سه ورزشکار زن در کاروان ایران حضور دارند و پرچمداری کاروان نیز به عشرت کردستانی از تیم والیبال نشسته سپرده شد.

You may also like...