اژه‌ای: اتاق بازرگانی باید حرف آخر را در اقتصاد بزند

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه ایران، در جلسه‌ای با اعضای اتاق بازرگانی ایران گفته است که این نهاد بخش خصوصی باید در نظارت و هدایت اقتصاد نقش بیشتری بازی کند و “‌حرفی که از اتاق بیرون می‌آید باید حرف آخر باشد تا کمتر بتوان روی آن حرفی زد.”
آقای اژه‌ای امروز، شنبه ۲۱ اسفند، گفته است که اتاق بازرگانی باید در حل پرونده‌های قضایی به قوه قضاییه کمک کند و در تدوین سیاست‌ها و مقررات اقتصادی نقش بیشتری داشته باشد.
صادقی: برای تأیید صلاحیت در انتخابات پیشنهاد دومیلیاردی مطرح شده است
غلامحسین شافعی برای دومین بار رئیس اتاق بازرگانی ایران شد
کمیسیون تلفیق سپرده‌گذاری قوه قضائیه برای دریافت سود را ممنوع کرد
او گفته است: “گفته می‌شود اقتصاد دولتی خوب نیست و باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود که البته حرف درستی هم است آیا این موضوع دارای یک متولی خاص است؟ آیا بخش خصوصی یک متولی خاصی را دارد؟” آقای اژه‌ای این متولی را اتاق بازرگانی دانسته و گفته ” اتاق آن مقداری که باید نقش آفرینی داشته باشد را در حد لازم ندارد.”
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در این جلسه گفته است که ایران در “شرایط غیرعادی اقتصادی” است اما تلاش می‌شود با قواعد عادی مشکلات را حل کرد، به گفته او راه درستی نیست.
آقای شافعی گفته است: “در مورد حقوق مالکیت قوانین متعدد و متعرض بسیاری وجود دارد که مشکلات زیادی را برای فعالان اقتصادی به وجود آورده است.”
معاون اول قوه قضاییه در جلسه امروز پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای مشترک با اتاق ایران را داده است تا رسیدگی به تخلفات اقتصادی بهبود یابد.
آقای اژه‌ای به مشکلات ساختاری نیز اشاره کرده و از جمله گفته است که ” یک فرد که می خواهد یک فعالیت اقتصادی کند با یک سری مشکلات روبرو می‌شود و برای عبور از موانع به ناچار تخلفاتی را مرتکب می‌گردد که اگر این موانع نبود دست به این کار نمی‌زد.”
او گفته است قوه قضاییه با این مساله مواجه است که هنگام برخورد با چنین مواردی، باید با کارخانه، اموال و شرکت‌های متخلفان اقتصادی چه کار بکند.

(Visited 34 times, 1 visits today)

You may also like...