ایندیا تایمز خطیب نمازجمعه اصفهان را مسخره می‌کند: داغ بودن لباس زنان ایران و خشک شدن رودخانه‌ها!

سید یوسف طباطبایی٬ خطیب نماز جمعه اصفهان در خطبه‌های نمازجمعه با ایراد سخنانی طنز گونه از بدحجابی زنان در اصفهان انتقاد شدید کرده است و برخی از رسانه‌های خارجی نیز با کنایه‌ به بازتاب سخنان وی در هنگام موعظه پرداخته‌اند.

به پوشش زنان در ایرانگزارش وبسایت خبری «ایندیا تایمز»٬ وی در این زمینه گفته است٬ عکس‌هایی به دفتر من رسیده که نشان می‌دهد زنان در کنار زاینده‌رود خشک عکس گرفته‌اند که گویی در اروپا هستند.

او خطاب به زنان اصفهان افزوده است: همین کارها را کرده‌اید که رودخانه خشک شده است و بالا دست آن هم خشک می‌شود.

وی به شبکه‌های اجتماعی و برخی از شبکه‌هایی که به قول وی مردم را به کشف حجاب دعوت می‌کنند، اشاره کرد ه و افزوده است: «به وزارت ارتباطات و مخابرات هشدار می‌دهم؛ اگر می‌توانید با سر دسته شبکه‌هایی که موجب بی‌عفتی می‌شوند برخورد کنید. در غیر این صورت رسالت خود را انجام نداده‌اید، مخابرات می‌تواند این افراد را پیدا و آنها را خفه کند».

همچنین به گزارش ایسنا طباطبایی در نماز جمعه این هفته خاطرنشان کرده است: «ما در انقلاب فرهنگی درست عمل نکرده‌ایم، در این چند سال حتی نتوانسته‌ایم دانشگاه را زنانه و مردانه کنیم، این چه انقلاب فرهنگی است که هیچ کار اساسی در آن انجام نشده است».

به گفته طباطبایی‌نژاد٬ امر به معروف و نهی از منکر کار فرد خاصی نیست و تمام انسان‌ها موظفند و بر آنها واجب است که مردم را به این فریضه الهی دعوت کنند.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: «ما اگر گناه ببینیم و فقط نچ نچ کنیم فایده‌ای ندارد، نیروی‌ انتظامی برای امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند از بچه‌های حزب‌اللهی استفاده کند».

وی همچنین چندی پیش در خطبه دیگری در نماز جمعه گفته بود: دوچرخه سواری بانوان در گوشه و کنار شهر سبب به خطر افتادن اسلام می‌شود.»

به گزارش ایرنا، طباطبایی٬ با انتقاد از آوردن حیوانات خانگی مثل سگ به معابر عمومی گفته بود: نمی توان از جوانی که در گذران زندگی خود همنشینی با سگ را برمی گزیند، انتظار داشت تا در وقت لزوم بتواند از مرز و بوم جامعه اسلامی دفاع کند.

به نظر می‌رسد وی جایگاه حسنی٬ نماز جمعه پیشین اورمیه را در ایراد سخنان مسخره پر کرده است.

ایندیا تایمز می‌نویسد٬ چندی پیش هم یک آخوند ایرانی دیگر مقصر همه زمین‌لرزه‌های دنیا را بی‌بند وباری زنان دانست. این در حالیست که وقتی محمود احمدی نژاد رییس جمهور پیشین جمهوری اسلامی پیش‌بینی کرده بود که تا سال۲۰۱۰ یک زمین لرزه در تهران اتفاق خواهد افتاد که بر اساس آن ۱۲ میلیون نفر جان خود را از دست می‌دهند٬ حجت‌الاسلام کاظم صدیقی٬یک روحانی دیگر ایرانی در تایید حرف‌های‌ احمدی نژاد در مورد دلیل این زمین‌لرزه اینگونه توضیح داد که زمین لرزه به این دلیل اتفاق خواهد افتاد که بسیاری از زنان٬ حجاب و عفت اسلامی را رعایت نمی‌کنند و همین امر سبب وسوسه و گمراهی مردان جوان شده و با خدشه‌دار کردن عفت آنان و رواج زنا در جامعه سبب اتفاق چنین زمین‌لرزه‌هایی خواهد شد.

گفتنی است که نویسنده‌ی ایندیا تایمز، در این مطلب با کلمات انگلیسی «داغ» و «خشک» به طعنه بازی می‌کند و از قول نماز جمعه اصفهان تیتر می‌زند:‌ زنان ایرانی لباس‌های داغ می‌پوشند و با داغی آنها رودخانه‌های ایران خشک می‌شوند!

او مطلب را اینگونه از قول این خطیب نماز جمعه آغاز می‌کند که زنان ایرانی بسیار گرم و جذاب هستند و مجبورند خودشان را بپوشانند چرا که بدحجابی آنها سبب گرم شدن کره زمین و خشک شدن رودخانه‌ها می‌شود.

ایندیا تایمز در پایان این مطلب می‌نویسد: اما اگر بخواهیم عادلانه قضاوت کنیم به راستی زیبایی زنان ایرانی خیره‌کننده است

(Visited 112 times, 1 visits today)

You may also like...