بولت نتوانست با طلا از ورزش قهرمانی خداحافظی کند

در حساس‌ترین رویداد مسابقات جهانی دو و میدانی، اوسین بولت، قهرمان افسانه‌ای جهان که اعلام کرده بود این آخرین حضور او در میادین بزرگ است، نتوانست در دوی ۱۰۰ متر سرعت از عنوان قهرمانی خود دفاع کند و در عین ناباوری مغلوب جاستین گاتلین، دونده آمریکایی شد.
روز شنبه (۱۴ مرداد – پنجم اوت) در حالی که استادیوم لندن و هزاران تماشاگر این مسابقات خود را برای یک خداحافظی باشکوه با اوسین بولت، سریع ترین انسان روی زمین آماده کرده بود، دو دونده آمریکایی در عین ناباوری موفق شدند زودتر از بولت از خط پایان عبور کنند و قهرمان افسانه‌ای المپیک و جهان را مجبور کنند به مدال برنز بسنده کند.
کریستین کلمن، ۲۱ ساله، دومین دونده سرعت تیم آمریکا بود که موفق شد با کسری از ثانیه پشت سر جاستین گاتلین قرار گیرد و مدال نقره را تصاحب کند.
جاستین گاتلین، دونده ۳۵ ساله آمریکایی که امروز توانست مدال طلا را از چنگ اوسین بولت درآورد، پیش از این دو بار به علت دوپینگ (استفاده از مواد نیروزا) از مسابقات بین‌المللی محروم شده بود و پیروزی امروز برای او که سال‌ها در حسرت این مدال مانده بود، بسیار اهمیت داشت.
گاتلین تا پیش از این تنها یک بار در سال ۲۰۰۵ یک عنوان جهانی کسب کرده بود و این دومین باری بود که توانست از اوسین بولت پیشی بگیرد.
او که در ابتدا بدون جلب توجه در خط هفتم مسابقه را شروع کرده بود توانست در آخرین صدم‌های ثانیه خود را به اوسین بولت و کریستین کلمن برساند و تنها با دو صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر دوم ۱۰۰ متر را در ۹ ثانیه و ۹۲ صدم ثانیه بدود.
گاتلین تا پیش از این تنها یک بار در سال ۲۰۰۵ یک عنوان جهانی کسب کرده بود و این دومین باری بود که توانست از اوسین بولت

پیشی بگیرد

(Visited 38 times, 1 visits today)

You may also like...