تجمع‌های اعتراضی در خیابان انقلاب و دانشگاه تهران برگزار شده است

ناآرامی‌ها روز پنجشنبه در مشهد شروع شد، هنگامی که عده‌ای در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی تجمع کردند و علیه دولت و حسن روحانی، رئیس جمهور شعار دادند. اما شعارها به مخالفت با دولت محدود نماند و شعارهایی مثل “مرگ بر دیکتاتور”، “نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران” و “اسلام رو پله کردین، مردم رو ذله کردین” هم سر داده شد. فراخوان این تجمع در شبکه‌های اجتماعی، به ویژه تلگرام منتشر شده بود. مأموران امنیتی با تظاهرکنندگان برخورد کردند و بیش از ۵۰ نفر بازداشت شدند.
روز جمعه دامنه اعتراض‌ها به شهرهای دیگر کشید. تهران، اصفهان، کرمانشاه، رشت، قم، ساری، همدان و قزوین شاهد راهپیمایی‌های اعتراضی بودند که گاه شعارهای تندی در آنها علیه رهبران حکومت سر داده شد. “ما آریایی هستیم، عرب نمی‌پرستیم” از جمله شعارهایی بود که در نقاط مختلف کشور به کرات شنیده شد. عده‌ای از تظاهرکنندگان در تهران بازداشت شدند.
امروز شنبه، همزمان با تجمع‌ها و راهپیمایی‌های هواداران حکومت در سالگرد راهپیمایی ۹ دی سال ۱۳۸۸، معترضان در شهرهای مختلف دوباره به خیابان آمدند. در تهران اعتراض‌ها از خیابان انقلاب و دانشگاه تهران آغاز شد و به میدان انقلاب کشید. دو ایستگاه متروی انقلاب و ولی‌عصر “به دلایل امنیتی” تعطیل شدند.
کرمانشاه، شهرکرد، بندرعباس،کرمان، ایذه، اراک و چندین شهر دیگر هم امروز شاهد تظاهرات اعتراضی بودند.
وزیر کشور ایران از معترضان خواسته برای تجمع‌های خود درخواست مجوز کنند.
وزیر ارتباطات ایران در توییتر از مدیر تلگرام خواست که جلوی فعالیت “یک کانال تلگرامی” خاص را بگیرد که به گفته او استفاده از بمب دست‌ساز و اسلحه را ترویج می‌کرد.

You may also like...