ترامپ از ثبات فکری و هوش خود دفاع کرد

پس از آنکه انتشار کتابی جنجالی درباره دونالد ترامپ بحث‌هایی درباره سلامت روانی او به راه انداخته، او از سلامت روانی خود دفاع کرده است. رکس تیلرسون، وزیر خارجه نیز از آقای ترامپ حمایت کرده است.
آقای ترامپ در توییتر خود نوشته است تحقیق درباره ارتباط او با روسیه به جایی نرسیده و برای همین دموکرات‌ها و رسانه‌های جریان اصلی این بحث را علیه او به راه انداخته‌اند.
او نوشته است: “راستش در طول زندگی‌ام دو اندوخته مهم من ثبات فکری و خیلی باهوش بودن است. هیلاری کلینتون شیاد هم همین برگ را بازی کرد و چنان که می‌دانیم به جهنم رفت.”
“من از یک تاجر خیلی موفق، به ستاره تلویزیونی مطرح و بعد هم رئیس جمهوری آمریکا رسیدم. (در تلاش اولم) این باهوشی نیست، نبوغ است… و نبوغ خیلی زیادی در این زمینه!”
نویسنده کتاب جنجالی در باره ترامپ: رئیس‌جمهوری آمریکا اعتبار ندارد
هشت نکته جنجال‌برانگیز در کتاب تازه در مورد ترامپ
پس از آن که نویسنده یک کتاب جنجالی در باره دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، گفت کارکنان کاخ سفید و اعضای کابینه آقای ترامپ به او مثل یک “بچه” نگاه می‌کنند، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید “هیچگاه درباره سلامت روان دونالد ترامپ تردید نکرده است”.
مایکل وولف، نویسنده کتاب “آتش و خشم؛ درون کاخ سفید دونالد ترامپ” می‌گوید کتابش را بر اساس مصاحبه با ۲۰۰ نفر نوشته است.
با وجود تلاش‌های رییس جمهوری آمریکا برای جلوگیری از انتشار کتاب، فروش آن آغاز شده است.

رکس تیلرسون می‌گوید هیچ دلیلی وجود ندارد که سلامت روان دونالد ترامپ را زیر سوال ببرد
آقای ترامپ می‌گوید این کتاب “ملال‌آور و سرشار از دروغ” است و مایکل وولف “یک بازنده کامل” است. به گفته رییس جمهوری آمریکا، رسانه‌ها و دیگران می‌خواهند به او لطمه بزنند.
رکس تیلرسون که گفته می‌شود زمانی آقای ترامپ را “سبک‌مغز و ابله” خوانده بود، به شبکه سی‌ان‌ان گفت: “هیچ دلیلی وجود ندارد که من سلامت روان او را زیر سوال ببرم.”
آقای تیلرسون گفت: دونالد ترامپ تیپ دیگر روسای جمهوری آمریکا نیست و با آنها فرق دارد.
“فکر می‌کنم همه این را می‌دانند. و البته همین هم باعث شد که مردم آمریکا او را انتخاب کنند.”
وزیر امور خارجه آمریکا افزود که با رییس جمهوری آمریکا “روابط رو به بهبود” دارد و این موضوع را که در پی بروز یک اختلاف‌نظر، قصد کناره‌گیری از مقامش را داشته، رد کرد. وی گفت کل سال ۲۰۱۸ را در این پست باقی خواهد ماند.
آقای تیلرسون به سی‌ان‌ان گفت:”آنچه امسال متفاوت از سال قبل انجام خواهم داد این است که سعی خواهم کرد بهتر با رییس جمهور ارتباط برقرار کنم”.
پیش از آغاز فروش کتاب “آتش و خشم؛ درون کاخ سفید ترامپ”، وکلای دونالد ترامپ تلاش کردند جلوی آن را بگیرند اما ناشر، کتاب را زودتر از موعد توزیع کرد.
مایکل وولف، نویسنده کتاب پیشتر به شبکه خبری ان‌بی‌سی گفته بود با هر فردی که برای کتاب مصاحبه کرده، رئیس‌جمهوری آمریکا را کودکی خوانده که نیازمند خشنودی لحظه‌ای است.
آقای وولف گفت: “این مرد (ترامپ) کتاب نمی‌خواند، (به چیزی) گوش نمی‌کند.”
او در باره افرادی که صحت و دقت کتاب او را زیر سئوال می‌برند، گفت: “پای آن‌چه که نوشته می‌ایستد.”
از جمله موضوعاتی که در کتاب مطرح شده آن است که استیو بنن، مشاور ارشد سابق او، ملاقات تابستان سال ۲۰۱۶ در برج ترامپ میان پسر بزرگ آقای ترامپ با نماینده روسیه را “خائنانه” توصیف کرده. آقای ترامپ در واکنش به ادعای منسوب به آقای بنن گفته است استیو بنن با از دست دادن مقامش در کاخ سفید “عقلش را هم از دست داده” است.
استیو بنن سال گذشته اخراج شد.
هراسناک بودن تیم انتخاباتی دونالد ترامپ از پیروزی او، خشم آقای ترامپ از شرکت نکردن بسیاری از چهرهای سرشناس در مراسم سوگندش، و گریان بودن ملانیا ترامپ، همسر آقای ترامپ، در شب انتخابات هم از مسائلی است که در کتاب “آتش و خشم؛ درون کاخ سفید ترامپ” به آنها پرداخته شده است

You may also like...