توقیف سند و مدرک از دفتر و منزل وکیل شخصی ترامپ

رسانه‌های آمریکا گزارش داده اند که ماموران پلیس فدرال (اف بی ‌آی) اقدام به بازرسی از دفتر کار و منزل مایکل کوهن وکیل شخصی دونالد ترامپ کرده و تعدادی سند و مدرک از جمله اسنادی که می تواند به پرداخت پول به یک هنرپیشه فیلم‎های پورنوگرافی مرتبط باشد را با خود برده اند. مایکل کوهن یکی از افرادیست که رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده ترامپ-‌روسیه به تحقیق درباره آنها پرداخته است. آقای کوهن چند روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۳۰ هزار دلار به استورمی دانیلز، هنرپیشه فیلم‌های پورنوگرافی، پرداخت کرده بود که گفته می شود حق السکوت بوده تا ادعای رابطه جنسی‌اش با نامزد جمهوریخواهان را با رسانه‌ها مطرح نکند. دادستان‌های فدرال در نیویورک می گویند که حکم بازرسی از دفتر آقای کوهن در پی درخواست رابرت مولر صادر شده است. استیون رایان، وکیل مایکل کوهن، با صدور یک بیانیه، این اقدام ماموران فدرال را "کاملا نابجا و غیرضروری" خوانده و از توقیف مکاتبات محرمانه آقای کوهن و موکلان وی خبر داده است. مایکل کوهن هرچند تایید کرده که به استورمی دانیلز پول پرداخت کرده بود، هرگز درباره هدف از این کار صحبتی نکرده است. استورمی دانیلز مدعیست که در گذشته با دونالد ترامپ رابطه جنسی داشته و خواهان آن است که رئیس جمهوری آمریکا در این باره شهادت بدهد. او می گوید دلیل توافق سال ۲۰۱۶ نگرانی از امنیت خانواده‌اش بود زیرا در سال ۲۰۱۱ غریبه‌ای او را تهدید کرده بود "ترامپ را به حال خود بگذار". پس از آنکه خانم دانیلز گفت سکوت او لازمه پرهیز از تهدید خشونت بود، آقای کوهن یک نامه "پایان و عدم تکرار" (که برای متوقف کردن یک عمل "غیرقانونی" تهیه می شود) برای او فرستاد. کاخ سفید این ادعا را که دونالد ترامپ با این هنرپیشه فیلم‌های پورنوگرافی رابطه داشته را رد می کند. رئیس جمهوری آمریکا همچنین تحقیقات بازرس ویژه پرونده اتهام تبانی با روسیه در کارزار انتخاباتی را ترفند و توطئه مخالفان خود می داند. جان داوئد، وکیل ارشد دونالد ترامپ که امور حقوقی پرونده روسیه را برعهده داشت ماه گذشته استعفاء داد. او گفته بود که آقای ترامپ دیگر به توصیه‌های او توجه نمی‌کند.

رسانه‌های آمریکا گزارش داده اند که ماموران پلیس فدرال (اف بی ‌آی) اقدام به بازرسی از دفتر کار و منزل مایکل کوهن وکیل شخصی دونالد ترامپ کرده و تعدادی سند و مدرک از جمله اسنادی که می تواند به پرداخت پول به یک هنرپیشه فیلم‎های پورنوگرافی مرتبط باشد را با خود برده اند.

مایکل کوهن یکی از افرادیست که رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده ترامپ-‌روسیه به تحقیق درباره آنها پرداخته است.

آقای کوهن چند روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۳۰ هزار دلار به استورمی دانیلز، هنرپیشه فیلم‌های پورنوگرافی، پرداخت کرده بود که گفته می شود حق السکوت بوده تا ادعای رابطه جنسی‌اش با نامزد جمهوریخواهان را با رسانه‌ها مطرح نکند.

دادستان‌های فدرال در نیویورک می گویند که حکم بازرسی از دفتر آقای کوهن در پی درخواست رابرت مولر صادر شده است. استیون رایان، وکیل مایکل کوهن، با صدور یک بیانیه، این اقدام ماموران فدرال را “کاملا نابجا و غیرضروری” خوانده و از توقیف مکاتبات محرمانه آقای کوهن و موکلان وی خبر داده است.

مایکل کوهن هرچند تایید کرده که به استورمی دانیلز پول پرداخت کرده بود، هرگز درباره هدف از این کار صحبتی نکرده است.

استورمی دانیلز مدعیست که در گذشته با دونالد ترامپ رابطه جنسی داشته و خواهان آن است که رئیس جمهوری آمریکا در این باره شهادت بدهد. او می گوید دلیل توافق سال ۲۰۱۶ نگرانی از امنیت خانواده‌اش بود زیرا در سال ۲۰۱۱ غریبه‌ای او را تهدید کرده بود “ترامپ را به حال خود بگذار”.

پس از آنکه خانم دانیلز گفت سکوت او لازمه پرهیز از تهدید خشونت بود، آقای کوهن یک نامه “پایان و عدم تکرار” (که برای متوقف کردن یک عمل “غیرقانونی” تهیه می شود) برای او فرستاد.

کاخ سفید این ادعا را که دونالد ترامپ با این هنرپیشه فیلم‌های پورنوگرافی رابطه داشته را رد می کند. رئیس جمهوری آمریکا همچنین تحقیقات بازرس ویژه پرونده اتهام تبانی با روسیه در کارزار انتخاباتی را ترفند و توطئه مخالفان خود می داند.

جان داوئد، وکیل ارشد دونالد ترامپ که امور حقوقی پرونده روسیه را برعهده داشت ماه گذشته استعفاء داد. او گفته بود که آقای ترامپ دیگر به توصیه‌های او توجه نمی‌کند.

You may also like...