تیمور؛ اسم بحث برانگیز نوزاد سیف علی خان و کرینا کپور

چه ایرادی دارد اگر جفتی اسم فرزند نو به دنیا آمده خود را تیمور بگذارند، الهام گرفته از تیمور گورکانی قرن چهاردهم، معروف به تیمور لنگ بنیاد گذار سلسله تیموری؟
ظاهرا ایراد زیادی دارد. شمار زیادی از کاربران توییتر از کرینا کپور خان و سیف علی خان، هنرمندان معروف سینمای بالیوود برای انتخاب اسم “تیمور” برای فرزند شان انتفاد کرده اند.
کرینا کپور خان هندو است، سیف علی خان مسلمان. ازدواج هندو با مسلمان در هند پدیده عجیبی نیست و در سینمای هند مصداق زیادی دارد.
+ مساله کشمیر؛ پاکستان به ممنوعیت نمایش فیلم‌های بالیوود پایان داد
+ پریانکا چوپرا: به جهان نشان می‌دهیم بالیوود چه می‌تواند بکند
+ آشا بوسله؛ آوای اسطوره‌ای بالیوود
سیف علی خان و همسرش کرینا کپور، اسم پسرشان را که روز بیستم دسامبر به دنیا آمد تیمور گذاشته اند. ظاهرا سیف علی خان به مطالعات تاریخی علاقه زیادی دارد و به همین دلیل اسم فرزند سومش را تیمور گذاشته است.
جنجال بر سر چیست؟
شمار زیادی به این باور اند که تیمور لنگ هزارها هندو را در جریان جنگ‌هایش کشته است و هند را به تاراج برده است.
ولی علاقمندان این زوج بالیوودی می‌گویند، تیمور فقط یک اسم است و معنای آهن دارد.
سیف علی خان پتودی، پسر منصور علی خان پتودی، کاپیتان وقت تیم کریکت هند، و شرمیلا تاگور، هنرمند معروف سینمای هند است.
پتودی شهر کوچکی در حاشیه دهلی است که در قرن نوزدهم از سوی حکمرانان انگلیسی هند، به فیض تلاب خان که ریشه پشتون دارد به عنوان جایزه خدماتش به انگلیس ها داده شد. سیف علی خان پتودی، از نسل همان پتودی است.
کرینا کپور، همسر سیف علی خان، نواسه (نوه) راج کپور، یکی از معروف‌ترین خانواده‌های سینمای بالیوود است. پدر او رندهیر کپور و مادرش ببیتا شرما، هنرمندان سینمای هند در هه ۷۰ و هشتاد میلادی بودند.
2
سیف علی و کرینا در سال ۲۰۱۲ بعد از پنج سال همراهی ازدواج کردند.
سیف علی و کرینا در سال ۲۰۱۲ بعد از پنج سال همراهی ازدواج کردند.
سیف علی خان، قبلا هم با نمرتا سنگ، هنرمند بالیوود ازدواج کرده بود و از آن ازدواج یک پسر به اسم ابراهیم و یک دختر به اسم سارا دارد.
در سه روز گذشته، شمار زیادی از کابران شبکه توییتر با هشتگ تیمور مشغول بحث و گفت‌و گو روی اسم فرزند این جفت بالییود هستند.

(Visited 82 times, 1 visits today)

You may also like...