جمهوری‌خواهان آمریکا اکثریت را در مجلس نمایندگان «حفظ می‌کنند»

برآوردهای دو شبکه آمریکایی نشان می‌دهد که حزب جمهوری‌خواه، اکثریت خود در مجلس نمایندگان، یکی از دو مجلس موجود در کنگره آمریکا، را حفظ خواهد کرد.

پیش‌بینی‌های پیش از انتخابات نیز نشان می‌داد که این حزب اکثریت خود را در مجلس نمایندگان از دست نمی‌دهد.

دو شبکه خبری ای‌بی‌سی و ان‌بی‌سی می‌گویند برآوردهای آن‌ها از نتایج احتمالی رای‌گیری نشان می‌دهد که اکثریت در این بخش از مجالس دوگانه ایالات متحده همچنان در دست نمایندگان جمهوری‌خواه می‌ماند. این حزب از سال ۲۰۱۱ به این سو در مجلس نمایندگان اکثریت دارد. نتیجه نهایی و رسمی هنوز اعلام نشده است.

در مجلس فعلی که ماه ژانویه جای خود را به مجلس تازه خواهد داد، جمهوری‌خواهان صاحب ۲۴۷ کرسی و دمکرات‌ها صاحب ۱۸۸ کرسی هستند. رئیس مجلس نمایندگان در حال حاضر پل رایان است که گزارشی از خبرگزاری آسوشیتدپرس نشان می‌دهد، کرسی خود را در رقابت با رایان سولن، از حزب دمکرات، حفظ کرده‌است.

مجلس نمایندگان می‌تواند قوانین فدرال کل ایالات متحده را به تصویب برساند و در مورد لوایح دولتی تصمیم‌گیری کند.

انتخابات مجلس نمایندگان در کنار انتخاب شماری از کرسی‌های مجلس سنای کنگره آمریکا، هشتم نوامبر، همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده انجام شده‌است.

در مورد انتخابات سنا، هنوز نتیجه رسمی یا برآوردی نزدیک به یقین ارائه نشده‌است. رقابت دمکرات‌ها با جمهوری‌خواهان که در حال حاضر در سنا نیز اکثریت دارند، نزدیک‌تر از رقابت آن‌ها در مجلس نمایندگان به شمار می‌رود.

آنچه تا کنون در شبکه‌ها و رسانه‌های خبری آمریکا بیان شده، نشان می‌دهد سناتور جمهوری‌خواه مارکو روبیو در ایالت حساس فلوریدا پیروز شده‌است. فلوریدا یکی از کلیدی‌ترین ایالت‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نیز به شمار می‌رود.

سناتورها برای دوره‌ای شش ساله انتخاب می‌شوند و یک سوم کرسی‌ها نیز هر دو سال یک‌بار به رای گذاشته می‌شود. جمهوری‌خواهان در حال حاضر ۵۴ کرسی و دمکرات‌ها ۴۴ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا را در دست دارند. ۳۴ کرسی در هشتم نوامبر به رای گذاشته شد.

(Visited 28 times, 1 visits today)

You may also like...