حامیان مقابله با گرمایش جهانی در واشنگتن راهپیمایی کردند

هزاران نفر از شهروندان آمریکا که خواستار همگامی دولت دونالد ترامپ با جامعه بین‌المللی در جهت حفظ محیط زیست و جلوگیری از عوامل مؤثر بر تغییرات آب و هوایی کره زمین هستند، در پایتخت و دیگر شهرهای آمریکا دست به راهپیمایی زدند.

به گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا، این راه پیمائی که روز شنبه نهم اردیبهشت با عنوان «جنبش مردمی آب و هوایی» برگزار شد دستاورد تلاش حدود ۵۰ گروه، نهاد، و تشکیلات طرفدار محیط زیست، چندین اتحادیۀ تجاری، و گروه های مدافع حقوق اقلیت ها در سراسر آمریکا بود.

سازمان دهندگان راهپیمائی روز شنبه را بدان جهت برگزیدند که با صدمین روز ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا بوده است و پیام آنها را در سطح گسترده‌تری به اطلاع او نیز می‌رساند.

حضور تشکیلات غیرمحیط زیستی در این رویداد از آن رو بوده است که در کنار بحران جوی کره زمین، مشکلات مهم اقتصادی و اجتماعی دیگری هم مانند لزوم افزایش سطح حداقل دستمزد و نابرابری‌های اجتماعی وجود دارد که به باور این گروه ها، دولت ترامپ باید به آنها توجه بیشتری داشته باشد.

مورا کولی، از باشگاه سیرا که در این راهپیمایی شرکت کرد به صدای آمریکا گفت: «این ائتلاف در چند سال گذشته خیلی رشد کرده و بزرگتر شده است. چندین اتحادیه کارگری هم با ما همکاری دارند که به نظرم خیلی جالب است. چندین تشکیلات دیگر مانند «رنگ تغییر» هم که تمرکز اصلی‌شان روی مسائل حقوق مدنی‌ست به ما پیوسته‌اند.»

در راهپیمایی قبلی جنبش مردمی آب و هوایی در سال ۲۰۱۴ در شهر نیویورک صدها هزار نفر شرکت داشتند.

در راهپیمایی روز شنبه در شهر واشنگتن دی سی، شرکت کنندگان از مقابل ساختمان کنگره به طرف کاخ سفید حرکت کردند. راهپیمایی‌های دیگری نیز در دیگر شهرهای آمریکا برگزار شد.

(Visited 20 times, 1 visits today)

You may also like...