حذف فدرر از آخرین مسترز فصل؛ گوفن: امروز روز من بود

دیوید گوفن، تنیس‌باز بلژیکی با پیروزی مقابل راجر فدرر، قهرمان ۶ دوره مسابقات فینال تور جهانی تنیس به دیدار نهایی این رقابت‌ها رسید.
گوفن ۲۶ ساله که بخت ۷ قهرمانی این مسابقات بود با نتایج ۴-۶ ۳-۶ ۶-۲ حریفش را شکست داد. این نخستین پیروزی گوفن در ۷ باری بود که مقابل دارنده ۱۹ گرنداسلم به زمین رفته بود.
گوفن پس از پیروزی گفت: “زبانم بند آمده. نمی‌توام حالی که الان دارم را توصیف کنم. خیلی خوشحالم و خیلی لذت می‌برم.”
فینال تور جهانی تنیس؛ تلاش چهار ستاره برای متوقف کردن دو ابرستاره
نود و پنجمین قهرمانی؛ راجر فدرر قهرمان مسترز بازل شد
فدرر و نادال؛ دو پادشاه که در اقلیمی می‌گنجند
فدرر؛ نابغه‌ای که ‘حیف است’ پیر شود
فدرر ۳۶ ساله عملکردی فوق‌العاده در مسابقات این فصل تنیس جهان داشت. او امسال قهرمان دو گرند‌اسلم شد، ۵۲ بار برد و فقط ۵ بار از حریفان شکست خورد.
با توجه به غیبت تنیس‌بازهای نامداری مانند نواک جوکوویچ، اندی ماری و استن واورینکا و همین طور کنار کشیدن رافائل نادال پس از اولین بازیش در این مسابقات (باخت مقابل گوفن)، فدرر بخت بالایی برای قهرمانی در آخرین مسترز فصل تنیس جهان داشت، که دیوید گوفن مانع او شد.
گوفن که هفته آِینده باید برای بلژیک در فینال جام دیویس بازی کند گفت: “از نمایشی که داشتم بسیار راضی هستم. اول مسابقه کمی مضطرب بودم اما بعد شروع کردم به خوب بازی کردن. سرویس‌هایم دقیقا جایی که باید می‌رفت و باید بگویم امروز روز من بود.”
در دیگر دیدار نیمه‌نهایی این مسابقات امشب گریگور دیمتروف از بلغارستان به مصاف جک ساک از آمریکا رفت و با نتیجه ۴-۶، ۶-۰، ۶-۳ او را شکست دارد.

You may also like...