حرکت بدون توپ #علی_کریمی؛ ‘قضاوت با مردم’

برنامه ورزشی نود در حالی دیشب، دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶ میزبان علی کریمی بود که سیل انتقادهای تند و تیز او در هفته گذشته دامن عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده و مجری این برنامه را هم گرفته بود. در هفته‌ای که گذشت بعضی از اهالی ورزش پس از واکنش عادل فردوسی‌پور به برخورد عصبی کریمی با میکروفن برنامه نود، نگران ایجاد دو قطبی کریمی-فردوسی‌پور بودند و می‌گفتند که برای آینده فوتبال ایران، “این دو باید در یک تیم بازی کنند”.

حال به نظر می‌رسد این اتفاق به شکلی افتاده و برنامه نود میزبان مناظره کریمی با محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران بود. مناظره‌ای که در آن علی کریمی، فوتبالیست محبوب و مربی جنجالی پی در پی تلاش می‌کرد از آنچه که فساد در سازوکارهای فدراسیون فوتبال ایران می‌خواند، پرده بردارد. ساکت در غیاب مهدی تاج، رئیس فدراسیون که کنار تیم قهرمان فوتسال ایران در چین تایپه بود، در استودیو برنامه نود سعی می‌کرد با حفظ آرامش و یادآوری‌های آیین‌نامه‌ای از کریمی گل نخورد.

#علی_کریمی
۱-کریمی امشب نماد ملت ایران بود، عصبی، سرخورده، ناراحت، مطمئن از فساد، بدون راه حل، اماده پرخاش، رادیکال تر از گذشته و دنبال مقصر که در برابر یک مدیر فاسد حکومتی ایستاد مدیری که همچون گذشتگانش با ارامش به دوربین نگاه می کرد و دروغ می گفت!

۱۳:۴۴ – ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
۳٬۸۶۷
۶۴۹ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند
اطلاعات و حریم شخصی آگهی‌های توییتر
پایان پست توییتر شماره از @khosrav1
هشتگ #علی_کریمی از دیشب تا زمان نگارش این گزارش حدود ۳۰ هزار بار توییت شده است. اما در کنار #علی_کریمی هشتگ‌های دیگری هم هستند که کاربران در کنار هشتگ اصلی توییت می‌کنند؛ از #نود و #ساکت و #کیروش گرفته تا #حاتمی_کیا، #احمدی_نژاد و #میرحسین که خود اینها در مجموع حدود ۱۴ هزار بار توییت شده‌اند. اگر برایتان سئوال شده که ارتباط این هشتگ‌ها با #علی_کریمی چیست این مطلب را تا انتها بخوانید.

#علی_کریمی مثل روزهای اوجش بود؛مثل بازی ایران-آلمان، یا شبیه بازی ایران-کره در جام ملتهای ۲۰۰۴، او همه را باهم دربیل زد. از ساکت و تاج شروع کرد تا به کی روش رسید. زیباترین هت تریک تاریخ کریمی را به یاد بسپاریم: دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶.

علی کریمی با توپ و دست پر آمده بود. تن صدای بلند، جملات مقطع، لحن گزنده و پرکنایه و طرز نشستن پشت میزی که ده‌ها صفحه کاغذ رویش پهن کرده بود و موبایلی که حتی موقع حرف زدن دست از آن برنمی‌داشت و زبان بدنش، نشان از مهاجمی داشت که حالا مثل یک چریک تنها با تاکتیک جنگ‌های نامنظم بازی را به زمین صدا و سیما کشانده و از هر سو به تشکیلات فدراسیون می‌تازد.

#علی_کریمی امشب نماد ملت ایران بود، عصبی،سرخورده، ناراحت، مطمئن از فساد، مستاصل، اماده پرخاش، رادیکال تر از گذشته که در برابر یک مدیر فاسد ایستاد,
ساکت نماد ج.ا که با آرامش به دوربین نگاه می کرد و دروغ می گفت!

او از خسارت یا تخفیفی که فدراسیون فوتبال به یک شرکت‌‌ خصوصی طرف قرارداد جهت طراحی و اجرای بلیت‌فروشی آنلاین در سال ۹۲ و ۹۳ پرداخته پرسید: “چرا فدراسیون پس از خسارت ۲۳ میلیارد تومانی در سال اول، پیگیری نکرده و سال بعد دو برابر خسارت داده است؟” و از اینکه “جریمه باید مصوب مجمع باشد و نباید وارد زمین‌فروشی شود.”

۱۲:۵۹ – ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
۲٬۵۸۴
۴۰۸ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند
اطلاعات و حریم شخصی آگهی‌های توییتر
پایان پست توییتر شماره از @trollfootball_f
ساکت در پاسخ گفت که اینها که کریمی مطرح می‌کند “چیزی نیست که تازه کشف شده باشد و کمیته اخلاق فدراسیون در حال بررسی پرونده است.”

عادل فردوسی‌پور در اینجای بحث پرسید آیا قرارداد فدراسیون با این شرکت شبیه ترکمن چای نبوده؟ و چطور یک شرکت توانسته قراردادی چنین گشاده دستانه با فدراسیونی که محدودیت مالی دارد امضا کند.

شوهرآهوخانم

مناظره #علی_کریمی و ساکت پدرسوخته مارو یاد مناظره انتخاباتی #میرحسین و #احمدی_نژاد میندازه،حق با کریمی است و همه اینو میدونیم ولی نمیتونه خوب صحبت کنه و مدام چیزه چیزه می‌کنه !

شوهرآهوخانم

اگه #حاتمی_کیا طلبکارانه حرف بزنه میگن شجاعانه بغض فروخورده ما رو فریاد زد ولی #علی_کریمی میشه لحن طلبکارانه و بی ادبی و لمپن بازی !

کریمی درباره قرارداد ۶۰۹۰ پرسید. قراردادی که در عمر کوتاه یک ساله‌اش، طرفداران تیم‌ها با ارسال پیامک حاوی کدی مشخص می‌توانستند به تیم محبوبشان کمک مالی کنند.

ساکت توضیحات مفصلی درباره سامانه‌های مخابراتی کمک مالی به باشگاه‌ها داد. از جمله اینکه “پس از یک سال باشگاه‌ها درآمدزایی از این طریق را یاد گرفتند” او در ادامه به تمجید از عملکرد فدراسیون فوتبال پرداخت و گفت که “فدراسیون فوتبال ایران تنها فدراسیون پنج ستاره سال ۲۰۱۷ شده است”.

بگذر از پست توییتر شماره از @s_m_moosavi_n

سید مصطفی موسوی نژاد
@s_m_moosavi_n
چرا خدا نمیذاره ۲۴ ساعت بگذره درون آدما رو افشا می‌کنه؟
همونایی که به نقدها و اعتراضات #حاتمی‌کیا حمله کردن و گفتن:«نمی‌فهمیم چرا اینقدر همیشه شاکی هست.»
همونا امروز دارن توئیت می‌زنن درود بر ۸ شاکی(#علی_کریمی ) که حرف دل مردم رو زد.

این عبارت پنج ستاره کافی بود که موتور دوم کریمی روشن شود. او با کنایه از لخت کردن تیم ملی جوانان ایران در فرودگاه گفت و از پرداخت‌های غیرقانونی به حساب شخصی ساکن دوبی و عدم نظارت تاج بر مسائل مالی. او یکی در میان از مدیران عامل باشگاه‌ها می‌خواست نسبت به مبالغ دریافتی از طریق این سامانه‌ها برای طرفداران تیم‌ها شفاف‌سازی کنند.

بگذر از پست توییتر شماره از @aliaalei

علی عالی
@aliaalei
داستان #علی_کریمی ها در فوتبال همین است؛ همه می‌دانیم فساد هست اما نمی‌توانیم ثابت کنیم. تمام. او جورِ رسانه‌ها را به دوش کشید.#نود’
اوج جدل علی کریمی و محمدرضا ساکت وقتی بود که آقای شماره هشت از عملکرد کارلوس کیروش، سرمربی موفق تیم‌ملی ایران انتقاد کرد. او به یکه‌تازی کیروش در تیم‌ملی در اخراج مربیان ایرانی از جمله جواد نکونام و برکناری افشین پیروانی، سرپرست وقت تیم‌ملی اعتراض کرد. کریمی گفت کیروش حتی مدیر رسانه‌ای تیم‌‎ملی را خودش منصوب کرده و با به کار گرفتن “سباستین، پسرخوانده‌اش بدون مدرک مربیگری” برایش درآمد فراهم می‌کند. علی کریمی حتی سفرهای تبلیغاتی و مرخصی‌های کیروش را هم ناگفته نگذاشت.


مشاهده عکس در توییتر

در اینجا بود که عادل فردوسی‌پور پیامک تازه رسیده کیروش را از روی موبایل خودش با کمی مکث و تامل ترجمه کرد. متنی که یک کلمه‌اش واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی را برانگیخت: “در زمان مناسب پاسخ دروغ‌ها، بی‌احترامی‌ها و اتهامات «بزدلانه» او را خواهم داد.”

مادر اشکان سهرابی یکی از جان‌باختگان جنبش سبز، در گفتگو با رادیو فردا از علاقه پسرش به #علی_کریمی گفت و فردای همون روز کریمی پیرهنی که در شالکه آلمان به تن می‌کرد رو امضا کرد و تقدیمش کرد به اشکان سهرابی.
حالا کی‌روش که از ترس فدراسیون شجاعی رو دعوت نمی‌کنه بزدله یا کریمی؟#نود

علی کریمی گفت: “اگر بزدل بودم الان اینجا نبودم. من بی‌احترامی نکردم. از سابقه کار سباستین پرسیدم و همین ایشان را عصبانی کرده. آنقدر به او باج داده‌اید که به یک مربی ایرانی می‌گوید بزدل. کیروش من را درست نمی‌شناسد”.

You may also like...