خوان مارتین‌ دل‌پوترو، با پیروزی مقابل راجر فدرر در یک‌چهارم نهایی اوپن استرالیا

خوان مارتین‌ دل‌پوترو، با پیروزی مقابل راجر فدرر در یک‌چهارم نهایی اوپن استرالیا رویای هوادران نیویورکی برای دیدن مسابقه کلاسیک نادال-فدرر (که به فدال معروف است) را از بین برد.
تنیس‌باز آرژانتینی که بخت ۲۴ قهرمانی در اوپن آمریکا است با نتیجه ۴-۶ (۸-۱۰) ۶-۷ ۶-۳ ۵-۷ پرافتخارترین مرد تنیس جهان را برد و حریف رافائل نادال در نیمه‌نهایی مسابقات شد.
راجر فدرر و رافائل نادال تا به حال در مسابقات اوپن آمریکا با یکدیگر روبرو نشده‌اند و به این ترتیب هواداران حاضر در اوپن آمریکا برای دیدن یکی از بزرگ‌ترین مسابقات کلاسیک تاریخ تنیس جهان باید امیدوار به آینده باشند. ضمن این که با حذف فدرر، نادال نیز می‌تواند مطمئن باشد که عنوان نخست رده‌بندی تنیس جهان را از دست نخواهد داد.
فدرر؛ نابغه‌ای که ‘حیف است’ پیر شود
فدرر و نادال؛ دو پادشاه که در اقلیمی می‌گنجند
راجرر فدرر هشتمین قهرمانی ویمبلدون را جشن گرفت
۱۳خوش‌یمن فدرر؛ ستاره سوئیسی برنده دیدار کلاسیک شد
فدرر که قهرمان اوپن استرالیا و ویمبلدون شده، پیش از این گفته بود با قهرمانی در اوپن آمریکا سالی “سوررئال” خواهد داشت، اما دل‌پوترو فقط ۴۸ ساعت پس از پیروزی ۵ ستی خود مقابل دامینیک تیم، ستاره سوئیسی را به خانه فرستاد.
فدرر ۳۶ ساله گفت: “راستش را بخواهید فقط به امشب فکر می‌کردم. در مسابقه سرم را هم نمی‌توانستم تکان دهم. می‌دانستم که مسابقه سختی خواهد بود.”

(Visited 59 times, 1 visits today)

You may also like...