دادگاه عالی آمریکا به رومن پولانسکی تخفیف قضایی نمی‌دهد

دادگاه عالی لس آنجلس در آمریکا درخواست وکلای رومن پولانسکی، فیلمساز لهستانی، را برای زندانی نشدن او در صورت بازگشتش به آمریکا رد کرده است. دادستان گفته است که نباید هیچ گونه تخفیف ویژه‌ای برای آقای پولانسکی به عنوان یک چهره مشهور قائل شد. رومن پولانسکی، فیلمساز ۸۳ ساله لهستانی از سال ۱۹۷۸ پس از اقرار به داشتن رابطه جنسی با یک دختر ۱۳ ساله از آمریکا گریخته است. او در چهل سال گذشته از سوی مقامات قضایی آمریکا تحت تعقیب بوده است. لهستان به رومن پولانسکی اجازه داد در این کشور بماند رومن پولانسکی علی‌رغم تلاش آمریکا برای دستگیری آزاد شد رومن پولانسکی از حبس خانگی آزاد شد مقامات آمریکایی سال‌ها برای استرداد این فیلمساز برنده اسکار به آمریکا تلاش کرده‌اند. در دسامبر سال ۲۰۱۶ دادگاه عالی لهستان درخواست استرداد پولانسکی به آمریکا را رد کرد. پیش از این مقامات سوییس نیز حکم دادگاه آمریکایی را برای استرداد پولانسکی نپذیرفتند. او در سال ۲۰۰۹ در زوریخ دستگیر شد و پس از نزدیک به ده ماه حبس خانگی در ژوئیه ۲۰۱۰ آزاد شد. پولانسکی که با فیلم‌های پیانیست، محله چینی‌ها و بچه رزماری شهرت دارد، در فرانسه زندگی می‌کند و دارای تابعیت فرانسه و لهستان است. او در سال ۲۰۰۳ برای کارگردانی فیلم پیانیست برنده جایزه اسکار شد، اما از آنجا که نمی‌توانست وارد آمریکا شود، نتوانست جایزه اسکار خود را شخصا دریافت کند.

دادگاه عالی لس آنجلس در آمریکا درخواست وکلای رومن پولانسکی، فیلمساز لهستانی، را برای زندانی نشدن او در صورت بازگشتش به آمریکا رد کرده است.
دادستان گفته است که نباید هیچ گونه تخفیف ویژه‌ای برای آقای پولانسکی به عنوان یک چهره مشهور قائل شد.
رومن پولانسکی، فیلمساز ۸۳ ساله لهستانی از سال ۱۹۷۸ پس از اقرار به داشتن رابطه جنسی با یک دختر ۱۳ ساله از آمریکا گریخته است.
او در چهل سال گذشته از سوی مقامات قضایی آمریکا تحت تعقیب بوده است.
لهستان به رومن پولانسکی اجازه داد در این کشور بماند
رومن پولانسکی علی‌رغم تلاش آمریکا برای دستگیری آزاد شد
رومن پولانسکی از حبس خانگی آزاد شد
مقامات آمریکایی سال‌ها برای استرداد این فیلمساز برنده اسکار به آمریکا تلاش کرده‌اند.
در دسامبر سال ۲۰۱۶ دادگاه عالی لهستان درخواست استرداد پولانسکی به آمریکا را رد کرد.
پیش از این مقامات سوییس نیز حکم دادگاه آمریکایی را برای استرداد پولانسکی نپذیرفتند.
او در سال ۲۰۰۹ در زوریخ دستگیر شد و پس از نزدیک به ده ماه حبس خانگی در ژوئیه ۲۰۱۰ آزاد شد.
پولانسکی که با فیلم‌های پیانیست، محله چینی‌ها و بچه رزماری شهرت دارد، در فرانسه زندگی می‌کند و دارای تابعیت فرانسه و لهستان است.
او در سال ۲۰۰۳ برای کارگردانی فیلم پیانیست برنده جایزه اسکار شد، اما از آنجا که نمی‌توانست وارد آمریکا شود، نتوانست جایزه اسکار خود را شخصا دریافت کند.

(Visited 19 times, 1 visits today)

You may also like...