دانیل دی‌لوئیس، برنده ۳ جایزه اسکار بازنشسته شد

دانیل دی‌لوئیس، بازیگر بریتانیایی فیلم‌های "دارودسته‌های نیویورکی" و "آخرین موهیکان‌ها" که ۳ جایزه اسکار برده، در بیانیه‌ای اعلام بازنشستگی کرده است. دانیل دی‌لوئیس در بیانیه‌ای که روز سه شنبه ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) منتشر کرد، گفت "او دیگر به عنوان یک بازیگر کار نخواهد کرد". آقای دی‌لوئیس تصریح کرد که این تصمیم شخصی او بوده و "از همه همکاران و مخاطبانش خیلی سپاسگزار است". دانیل دی‌لوئیس که شهروندی بریتانیا و ایرلند را دارد، موفق به کسب سه جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم‌های "پای چپ من"، "خون به پا خواهد شد" و "لینکلن" شده است. بیشتر بخوانید: لینکلن؛ ادای دین اسپیلبرگ به تاریخ آمریکا بازیگری در فیلم‌ها دوری می‌کند. او در دوره‌ای که خودش "نیمه بازنشستگی" خوانده، در سال‌های ۱۹۹۰ به شغل کفش‌دوزی در فلورانس ایتالیا روی آورد. آقای دی‌لوئیس بعد از مدتی با پذیرش پیشنهاد مارتین اسکورسیزی، کارگردان فیلم "دردارودسته‌های نیویورکی" برای بازی در نقش نفر اول در آن فیلم به دنیای سینما بازگشت. یود با بازیگری در نقش یک کودک در فیلم "یکشنبه، یکشنبه لعنتی" وارد دنیای سینما شد. او نخستین جایزه اسکار خود را در سال ۱۹۹۰ در نقش فرد اول مرد در فیلم "پای چپ من" کسب کرد. سپس در فیلم‌های "آخرین موهیکان‌ها" (۱۹۹۲)، "به نام پدر" (۱۹۹۳)، "مشت‌زن" (۱۹۹۷) و "دار و دسته‌های نیویورکی" (۲۰۰۲) نقش ایفاد کرد. او دومین جایزه اسکار را در سال ۲۰۰۸ با بازیگری در نقش یک نفت فروش در فیلم "خون به پا خواهد شد" به دست آورد. ۵ سال بعد، دی‌لوئیس با ایفای نقش در فیلم "لینکلن" موفق به دریافت سومین جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اصلی شد. دانیل دی‌لوئیس در آخرین فیلم خود "موضوع فانتوم" که بر اساس دنیای مد ۱۹۵۰ لندن ساخته شده است، نقش اصلی را ایفا می‌کند.

دانیل دی‌لوئیس، بازیگر بریتانیایی فیلم‌های “دارودسته‌های نیویورکی” و “آخرین موهیکان‌ها” که ۳ جایزه اسکار برده، در بیانیه‌ای اعلام بازنشستگی کرده است.
دانیل دی‌لوئیس در بیانیه‌ای که روز سه شنبه ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) منتشر کرد، گفت “او دیگر به عنوان یک بازیگر کار نخواهد کرد”.
آقای دی‌لوئیس تصریح کرد که این تصمیم شخصی او بوده و “از همه همکاران و مخاطبانش خیلی سپاسگزار است”.
دانیل دی‌لوئیس که شهروندی بریتانیا و ایرلند را دارد، موفق به کسب سه جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم‌های “پای چپ من”، “خون به پا خواهد شد” و “لینکلن” شده است.
بیشتر بخوانید: لینکلن؛ ادای دین اسپیلبرگ به تاریخ آمریکا

بازیگری در فیلم‌ها دوری می‌کند.
او در دوره‌ای که خودش “نیمه بازنشستگی” خوانده، در سال‌های ۱۹۹۰ به شغل کفش‌دوزی در فلورانس ایتالیا روی آورد.
آقای دی‌لوئیس بعد از مدتی با پذیرش پیشنهاد مارتین اسکورسیزی، کارگردان فیلم “دردارودسته‌های نیویورکی” برای بازی در نقش نفر اول در آن فیلم به دنیای سینما بازگشت.
یود با بازیگری در نقش یک کودک در فیلم “یکشنبه، یکشنبه لعنتی” وارد دنیای سینما شد.
او نخستین جایزه اسکار خود را در سال ۱۹۹۰ در نقش فرد اول مرد در فیلم “پای چپ من” کسب کرد.
سپس در فیلم‌های “آخرین موهیکان‌ها” (۱۹۹۲)، “به نام پدر” (۱۹۹۳)، “مشت‌زن” (۱۹۹۷) و “دار و دسته‌های نیویورکی” (۲۰۰۲) نقش ایفاد کرد.
او دومین جایزه اسکار را در سال ۲۰۰۸ با بازیگری در نقش یک نفت فروش در فیلم “خون به پا خواهد شد” به دست آورد. ۵ سال بعد، دی‌لوئیس با ایفای نقش در فیلم “لینکلن” موفق به دریافت سومین جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اصلی شد.
دانیل دی‌لوئیس در آخرین فیلم خود “موضوع فانتوم” که بر اساس دنیای مد ۱۹۵۰ لندن ساخته شده است، نقش اصلی را ایفا می‌کند.

You may also like...