درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صفحات اول همه روزنامه‌های تهران را به خود اختصاص داده است

روزنامه‌های امروز صبح، حتی مخالفان میانه روها، دولت و هاشمی رفسنجانی، با اعلام خبر درگذشت وی عکس های اصلی صفحات اول خود را به او اختصاص داده اند. نشریات میانه رو با مقالاتی احساسی از دوران سخت زندگی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام یاد کرده و از مخالفت با وی اعتذار جسته اند، نشریات اصولگرا در عنوان های اصلی خود پیام رهبر جمهوری اسلامی را منعکس کرده و بخش هایی از آن را در تیترهای خود آورده اند. بسیاری از روزنامه ها برای این که بتوانند خبر غروب دیشب را پوشش دهند چاپ دوم هایی دارند و برخی مقالات انتقادی خود را تغییر داده اند.
1
خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی در اطلاعیه‌ای اعلام کردند که او در آرامگاه حضرت معصومه در قم به خاک سپرده می‌شود. در این اطلاعیه آمده است:

“اکبر هاشمی رفسنجانی در حالی امشب و در شب شهادت امیرکبیر دار فانی را وداع کرد که طی ۶۰ سال مبارزه و مجاهدت، عمر خود را صرف مردم ایران نمود؛ مردمی که اینک با احساسات پاک خود تسلی خاطر بستگان و علاقه‌مندان ایشان هستند.

خانواده هاشمی با اشاره به سخن آیت‌الله خمینی که گفته بود: «هاشمی زنده ‌است چون نهضت زنده است» و امروز باید گفت هاشمی زنده است چون خمینی زنده است. امروز اگرچه جسم خسته هاشمی که یادگارهای فراوانی از شکنجه‌های دوران مبارزه در خود دارد آرام گرفته است، اما تفکر هاشمی و نگاه بلند او در میان میلیون‌ها ایرانی سرافراز جریان دارد و کدام حیاتی بالاتر از تداوم بینش این شخصیت بزرگ.

هاشمی در حالی به همرزمانش بهشتی، مطهری و باهنر پیوست که ماموریت خود را در دفاع از انقلاب و حراست از آینده ایران به بهترین نحو برآورده ساخت و در این راه چه پیش از انقلاب و چه در طول چهار دهه سپری شده از انقلاب آماج تیرهای زهرآگین بود. هاشمی برای مردم زیست و برای مردم کوشید و مردم چه زیبا قدر این بزرگمرد را دانستند و با حمایت‌های بی‌دریغ خود عزتی کم‌نظیر را در میان همه بی‌مهری‌ها برایش رقم زدند. جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب اگرچه یاوری دیرینه و رکنی رکین را از دست داد، اما راه هاشمی ادامه خواهد داشت و جوانان این کشور آینده‌ای درخشان را همان‌گونه که هاشمی آرزوی دیرینه‌اش را داشت رقم خواهند زد. مراسم تشییع پیکر پاک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روز سه‌شنبه ۲۱ دی‌ماه از ساعت ۱۰ صبح از دانشگاه تهران آغاز و پیکر این مبارزه نستوه در کنار مرقد مطهر فاطمه معصومه(س) در قم،‌ مبدا مبارزه آرام خواهد گرفت.در پایان ضمن تسلیت این ضایعه به ملت شریف ایران و رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید امید دارد روح این بزرگمرد با ارواح طیبه،‌اولیای الهی،‌شهدای انقلاب و امام شهدا محشور گردد. ”

(Visited 126 times, 1 visits today)

You may also like...