درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و معترضان در کازرون

بر اساس برخی گزارش‌هایی که در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر شده درگیری میان نیروهای امنیتی ایران و معترضان در کازرون چندین قربانی برجای گذاشته است.

گفته می‌شود که در این درگیری‌ها نیروهای امنیتی به طرف معترضان تیراندازی کرده‌اند. به گفته برخی منابع محلی در جریان ناآرامی‌ها ۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند و تعدادی نیز زخمی شده‌اند.

همچنین نیروهای امنیتی ده‌ها نفر را بازداشت کردند. گفته می‌شود معترضان برای نجات دستگیرشدگان به ساختمان محل نگهداری آنها حمله کرده و آنجا را به آتش کشیده‌اند.

تظاهرکنندگان به تقسیم کازرون معترضند. بر اساس طرح تقسیم کازرون قرار است بخش‌های قائمیه و کوهمره نودان از این شهر جدا شده و شهرستان جدیدی به نام «کوه چنار» تشکیل شود.

اعتراض مردم کازرون به تقسیم شهرستان از مدت‌ها پیش آغاز شده است. در جریان تظاهراتی که اواخر فروردین ماه سال جاری برگزار شد نیز نیروهای امنیتی و معترضان با یکدیگر درگیر شده بودند.

این خبر به روز می‌شود…

کمپین حقوق بشر در ایران

تجمع شبانه مردم کازرون در اعتراض به تقسیم این شهرستان به دو قسمت مجزا، با دخالت و تیراندازی پلیس به خشونت کشیده شد، به گزارش رسانه‌های محلی دست کم سه شهروند غیرنظامی در پی شلیک مستقیم پلیس کشته شده‌اند.

You may also like...