دونالد ترامپ ادعاها مبنی بر همکاری کمپین انتخاباتی خود با روسیه را رد کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صبح روز دوشنبه به وقت واشنگتن، چند ساعت مانده به آغاز جلسه تحقیق کنگره در باره ادعای وی مبنی بر دستور باراک اوباما برای شنود تلفنی از دفترهای او و چگونگی نفوذ روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز کاری خود را با سه توئیت آغاز کرد.

دونالد ترامپ در این سه توییت نوشت: «مدیر کل اطلاعات پیشین بارها گفته که من هیچ ارتباطی با روسها نداشته ام. اینها همه اخبار جعلی است»، « دموکراتها برای توجیه کارزار انتخاباتی ناموفقشان، مسئله روسیه را علم کردند،» و «کنگره و پلیس فدرال باید به دنبال یافتن افرادی که اطلاعات طبقه بندی شده را درز می دهند، باشند.»
آقای ترامپ برغم رد ادعایش توسط چند تن از هم حزبیهای سرشناس جمهوریخواه خود، حاضر نشده است که اتهاماتش را پس بگیرد.

دیوین نونز رئیس جمهوریخواه کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان دیروز گفت در گزارشهایی که وزارت دادگستری دریافت کرده، مطلبی دال بر صحت ادعای رئیس جمهوری نیافته است. او گفت: «آیا عملا از برج ترامپ شنود تلفنی صورت گرفته است؟ خیر، و هیچگاه هم صورت نگرفته است.»

آدام شیف عضو ارشد دموکرات این کمیته، نیز نظیر همکار جمهوریخواه خود ادعای آقای ترامپ را نادرست خواند و گفت: «من گزارش طبقه بندی شده ای را که تهیه کرده بودند، دیدم اما در کل هیچ مدرکی دال بر صحت ادعای پرزیدنت ترامپ که سلفش از او شنود تلفنی انجام داده به دست نیامده است.»

جف سشنز دادستان کل آمریکا هفته گذشته گفته بود هیچگاه به آقای ترامپ چنین خبری را نداده است.

اما شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید با تکرار ادعای یک کارشناس شبکه خبری فاکس نیوز، پای سرویس امنیتی بریتانیا را به این مساله بازکرده بود. ادعایی که لندن آن را با قاطعیت رد کرد.

تحقیقات کنگره فراتر از ادعای شنود و دربرگیرنده تحقیقات درباره میزان نفوذ روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز هست.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا، در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما اعلام کردند روسیه با هک کردن ایمیلهای داخلی حزب دموکرات و افشای اطلاعات حاصل از آن توسط سایت افشاگر ویکی لیکس بر روند انتخابات ریاست جمهوری تاثیر گذار بوده است.

امری که روسیه و آقای ترامپ آن را رد می کنند.

(Visited 45 times, 1 visits today)

You may also like...