روحانی به مسئولان گفت ‘گوش شنوا’ داشته باشند

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، گفته است که اگر حکومت صدای نقد و اعتراض مردم را نشنود، ممکن است “بسیار دیر” شود.

آقای روحانی گفت “نقد و اعتراض حق مردم است و هیچ کس نمی‌تواند ملت بزرگ ایران را از بیان اظهارنظر، نقد و حتی اعتراض باز دارد.”

رئیس‌جمهور ایران به مسئولان توصیه کرد که در برابر خواسته‌های مردم “گوش شنوا” داشته باشند.

اعتراض‌های سراسری در ایران در نیمه اول دی ماه اخیرا باعث موضع‌گیری گسترده و گاه متفاوت چهره‌ها و جناح‌های سیاسی ایران شده است.

بسیاری از مقام‌های جمهوری اسلامی در عین حال که بر حق اعتراض تاکید کردند، معترضان در خیابان را آشوبگر خواندند.

گاهشمار یک هفته ناآرامی در ایران
مردم ایران می‌توانند اعتراض کنند؟
وزارت کشور درباره دلایل اعتراضات در ایران: دشمن خارجی و کاهش اعتماد عمومی
آن زمان حسن روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که ریاست آن را به عهده دارد گفته بود: “حضور پرشور و آگاهانه مردم در برابر عده‌ای که علیه مقدسات و پرچم کشور اهانت کردند از یکسو و یکپارچگی جناح‌ها، احزاب، اقوام و مذاهب علیه آشوبگران از سوی دیگر موفقیت دیگری در برابر دشمنان و بدخواهان نظام آفرید.”


حسن روحانی به همراه نوه آیت‌الله خمینی در آرامگاه او
او که به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی سخن می‌گفت، حکومت پهلوی را مثال زد و تاکید کرد: رژیم گذشته‌ که فکر می‌کرد سلطنتش مادام‌العمر و حکومت سلطنتی ابدی دارد به این دلیل همه چیز را از دست داد که صدای نقد و نصیحت مردم و صدای مصلحان ، ناصحان، علما و بزرگان و فرهیختگان را نشنید. رژیم گذشته صدای اعتراض مردم را هم نشنید و فقط یک صدا شنید و آن انقلاب مردم بود. برای حکومتی که فقط می‌خواهد صدای انقلاب را بشنود، بسیار دیر است.

حسن روحانی در آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت که مردم ایران هرگز از “یادگار امام” یعنی جمهوریت و اسلامیت دست نخواهند کشید.

نامه سرگشاده مهدی کروبی به رهبر ایران

You may also like...