سفر تیم ملی هندبال نوجوانان ایران به بحرین به دلایل امنیتی لغو شد

تیم ملی هندبال نوجوانان ایران که قرار بود در مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین حضور پیدا کند به “دستور یکی از نهادهای عالی رتبه” ایران در این رقابت‌ها شرکت نخواهد کرد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون هندبال ایران علت اصلی لغو این سفر، تصمیم “یکی از نهادهای عالی رتبه” بوده که از طریق حراست وزارت ورزش به ابوالحسن مهدوی رئیس فدراسیون هندبال ابلاغ شده است.
تیم ملی نوجوانان هندبال ایران قرار بود برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان بامداد چهارشنبه سوم شهریور تهران را به مقصد منامه ترک کند.
گفته شده آقای مهدوی با حضور در بین بازیکنان و کادر فنی تیم ملی نوجوانان آنها را از لغو این سفر مطلع کرده است.
به گزارش رسانه‌های ایران، محاکمه شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و “شرایط بحرانی سیاسی این کشور” از دلایل اصلی تصمیم نهادهای امنیتی بر عدم اعزام تیم هندبال ایران به بحرین بوده است.
حکومت بحرین، اخیرا فشار بر مخالفان شیعه این حکومت را افزایش داده و از شیخ عیسی قاسم، معروف ترین روحانی شیعه در این کشور سلب تابعیت کرده است.
تیم ملی هندبال نوجوانان ایران برای شرکت در این مسابقات از یک سال پیش با برگزاری اردوهای مختلف خود را برای حضور در هفتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا آماده کرده بود.
ایران در گروه دوم این مسابقات با تیم‌های قطر، کره جنوبی، چین و ازبکستان هم‌گروه بود که سه تیم اول این رقابت‌ها به رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ راه پیدا می کردند. این مسابقات قرار است از ۶ تا ۱۵ شهریور در منامه برگزار شود.
تیم ملی ایران در دوره قبلی این مسابقات در سال ۲۰۱۴ که در اردن برگزار شد، به مقام هفتم دست یافته بود.

(Visited 25 times, 1 visits today)

You may also like...