سناتور جان مکین تومور مغزی دارد

جان مکین سناتور سرشناس آمریکایی و اسیر سابق جنگی به سرطان مغز مبتلا شده است.
این سناتور ۸۰ ساله هفته پیش برای خارج کردن لخته خون از ناحیه بالای چشم تحت عمل جراحی قرار گرفت و هم اکنون در خانه اش در آریزونا مشغول استراحت است.
دفتر آقای مکین گفت که او مشغول “بررسی گزینه های درمانی بیشتر” است که ممکن است شامل شیمی درمانی و رادیوتراپی باشد.
او که در جنگ ویتنام خلبان ارتش بود بیش از پنج سال را در اسارت گذراند.
آقای مکین شش دوره سناتور بوده و در سال ۲۰۰۸ نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری را به دست آورد.
او آن انتخابات را به باراک اوباما واگذار کرد.
تحلیل بافت های استخراج شده نشان داد که یک تومور مغزی به نام “گلیوبلاستوما” عامل لخته خون است. گلیوبلاستوما یک نوع تومور مغزی خیلی فعال است و خطر ابتلا به آن با افزایش سن بیشتر می شود و بیشتر مردان را مبتلا می کند.
براساس بیانیه دفتر آقای مکین پزشکان گفته اند که بهبودی او پس از عمل “خیلی خوب” پیش می رود و “سلامت بنیادی او در وضعیتی عالی است”.
مگان دختر آقای مکین در بیانیه ای از “شوک” خانواده از این خبر سخن گفت.
او که ۳۲ ساله دارد نوشت: “البته برایتان مایه تعجب نیست که بشنوید در خلال این ماجرا آرام ترین و مسلط به نفس ترین فرد در میان ما پدرم است.”
“برای همین او با همان روحیه همیشگی با این چالش روبرو شده. سرطان ممکن است از خیلی جهات او را مبتلا کند: اما او را تسلیم نخواهد کرد. تاکنون هرگز چیزی باعث تسلیم او نشده.”
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای نوشت: “سناتور جان مکین همیشه یک رزم آور بوده. من و ملانیا به فکر او و سیندی و کل خانواده مکین هستیم و برایشان دعا می کنیم. با آرزوی سلامتی فوری.”
باراک اوباما رئیس جمهور سابق هم در توییتر نوشت: “جان مکین یک قهرمان واقعی و یکی از شجاع ترین جنگاورانی است که شناخته ام. سرطان نمی داند با چه کسی روبروست. جان به روز سیاه بنشانش.”
سناتور میچ مکانل رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا هم گفت که آقای مکین “برای کشور ما یک قهرمان است.”
او در توییتر نوشت: “او هرگز از نبرد روی برنگردانده، و می دانم که با همان شهامت فوق العاده ای که مشخصه زندگی اش بوده با این چالش روبرو خواهد شد.”

You may also like...