شناگر بریتانیایی سفر ۳۰۰۰ کیلومتری خود در اقیانوس اطلس را یک روز به تاخیر انداخت

بن هوپر، شناگر بریتانیایی که در نظر دارد با شنا در عرض اقیانوس اطلس از سنگال (در غرب آفریقا) به شمال برزیل برسد، گفته است که فردا دوشنبه ۷ نوامبر (۱۷ آبان) این اقدام را با تاخیر شروع خواهد کرد.
مسافت این شنا حدود ۳۰۰۰ کیلومتر است و هوپر در نظر دارد روزی هشت ساعت شنا کند؛ که در این صورت و با احتساب طی مسافت ۱۸ تا ۲۰ کیلومتر در روز، سفر او حدود ۱۴۰ روز طول خواهد کشید.
براساس گزارش ها او زمان استراحت و تغذیه روزانه خود را در قایقی که همراه اوست سپری خواهد کرد.
او دیروز شنبه ۵ نوامبر (۱۵ آبان) در گفتگو با رادیو “بی بی سی ۵ لایو” گفت که در صورت طوفان تلاش خواهد کرد تا با ماندن در قایق امدادی منتظر توقف طوفان شود یا مسیری دیگر را انتخاب کند. اما هوپر تاکید کرد که مسافت کامل را با شنا طی خواهد کرد.
او در عین حال اذعان کرده است که این سفر خطرات خاص خود را به دنبال خواهد داشت.
این شناگر بریتانیایی در همین رابطه گفته است که اگر شنای این مسافت آسان بود، شخص دیگری تاکنون آن را انجام داده بود.
جنیفر اوماهونی، در گزارش برای خبرگزاری فرانسه می‌نویسد که هوپر ۳۸ ساله چیزی حدود ۳ سال برای این کار تمرین کرده است.
هوپر به خبرگزاری فرانسه گفته است که با استفاده از گوشت بازسازی شده و در حال فساد کوسه در اطراف خود تلاش می‌کند تا کوسه‌ها را از نزدیک شدن به خود دور کند. هوپر افزوده است که وی همچنین از سیمهای الکتریکی در اطراف خود برای جلوگیری از نزدیک شدن کوسه ها و عروس های دریایی استفاده خواهد کرد.
به گفته خانم اوماهونی، کوسه و عروسهای دریایی تنها مخاطرات این شنای هزاران کیلومتری نیست.
به گفته او روزی چندین ساعت شنای مدام باعث فشار زیادی بر ماهیچه‌های هوپر می‌شود، گلوی او تحت تاثیر آب شوراقیانوس قرار خواهد گرفت و پوستش در مناطقی که به دلیل گرمای آب استفاده از “وت سوت” ممکن نیست، در مقابل آفتاب خواهد سوخت.

You may also like...