فهرست جدید تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد

اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی داخلی تیم ملی فوتبال ایران که از روز چهارشنبه دهم آبان برپا می‌شود، اعلام شد.

بر اساس گزارش‌ها،‌ تیم ملی فوتبال ایران دو دیدار تدارکاتی با تیم‌های ملی پاناما و ونزوئلا را پیش رو دارد. این دو مسابقه در کشورهای اتریش و هلند برگزار خواهد شد.

کارلوس کی‌روش در این فهرست، چهار دروازه‌بان دعوت کرده است؛ علیرضا بیرانوند از پرسپولیس، رشید مظاهری از ذوب آهن، حسین حسینی از استقلال و محمدرضا اخباری از سایپا.

حسین حسینی در رقابت با رحمتی برای سنگربانی استقلال، سرانجام توانست جای ثابتی به دست بیاورد و به تیم ملی هم دعوت شود. وینفرید شفر در حمایت از حسینی گفته بود او می‌تواند دروازه‌بان سوم ایران در جام جهانی شود.

در خط دفاعی محمدحسین کنعانی زادگان و دانیال ماهینی از سایپا، وریا غفوری، روزبه چشمی، میلاد زکی‌پور و مجید حسینی از استقلال، جلال حسینی و محمد انصاری از پرسپولیس و سعید آقایی از سپاهان دعوت شده‌اند.

کنعانی‌زادگان که پای ثابت اردوهای اخیر تیم ملی بوده، نمایش درخشانی در لیگ نداشته و در برابر پرسپولیس هم با گل به خودی، عملکرد ضعیفی داشت.

از تراکتورسازی بازیکنی به تیم ملی دعوت نشده در حالی که به باور برخی کارشناسان، ایرانپوریان می‌توانست در سمت راست خط دفاعی جزو اردونشینان باشد.

در خط میانی احمد عبدالله‌زاده از فولاد خوزستان، اکبر ایمانی از پدیده، وحید امیری و کمال کامیابی‌نیا از پرسپولیس، امید ابراهیمی از استقلال، علی کریمی از سپاهان، مهدی ترابی و علی قلی‌زاده از سایپا فراخوانده شده‌اند.

اشکان دژآگه مدت‌هاست عضو هیچ تیمی نیست و صرفاً در اردوهای ملی حضور پیدا می‌کند. او در این اردو نیز دعوت شدگان داخلی را همراهی خواهد کرد.

باشگاه پارس جم که جزو صدرنشینان لیگ برتر است، نماینده‌ای در تیم ملی ندارد. موضوعی که پیشتر با اعتراض مهدی تارتار سرمربی این تیم هم مواجه شده بود.

در خط حمله فرشید اسماعیلی از استقلال، مهدی طارمی مهاجم محروم پرسپولیس، مرتضی تبریزی از ذوب آهن و ساسان انصاری از سپاهان دعوت شده‌اند.

در این خط نیز عملکرد علی علیپور مهاجم آماده پرسپولیس، عیسی آل کثیر از نفت و محمد قاضی آقای گل لیگ از پدیده، به نحوی بود که می‌توانستند عضوی از اردوی داخلی باشند اما دعوت نشده‌اند.

لژیونرها پس از پایان دیدارهای باشگاهی در اروپا و طی مدت زمان قانونی برای روزهای فیفا، به اردوی بعدی دعوت خواهند شد.

You may also like...