لحظه‌به‌لحظه با انتخابات ایران؛ مهلت رأی‌گیری تا ساعت ۸ شب تمدید شد

دوازدهمین دور از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، همزمان با انتخابات شوراها و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، از هشت صبح جمعه به‌وقت ایران آغاز شد. خبرهای مربوط به انتخابات ایران را لحظه‌به‌لحظه با رادیو فردا دنبال کنید.
روزنامه آمریکایی واشینگتن‌پست روز جمعه در تحلیلی پیرامون انتخابات ریاست‌جمهوری نوشته که «آمریکا برنده مشخصی در انتخابات ایران ندارد».

واشینگتن‌پست با اشاره به اینکه رقابت در این انتخابات بین حسن روحانی میانه‌رو، و ابراهیم رئیسی تندرو است که از سوی سپاه پاسداران و احتمالا آیت‌الله علی خامنه‌ای حمایت می‌شود، تصریح کرده که درست نیست بگوییم تفاوت میان این دو خیلی زیاد نیست.

این روزنامه می‌افزاید:‌ برخی از ناظران ایران ارزیابی می‌کنند که غرب بهتر است با پیروزی رئیسی کنار نیاید که احتمالا خواستار بازگشت انزوای بین‌المللی ایران و دامن زدن به نارضایتی‌های داخلی است. پیروزی وی امید ایرانیان را برای تغییر در کوتاه‌مدت بر باد خواهد داد ولی ممکن است سقوط رژیم را تسریع بخشد.
خبرگزاری فارس تصویری از شناسنامه مصطفی میرسلیم، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرده است که مربوط به دوران حکومت محمدرضاشاه پهلوی است.

انتشار این تصویر در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشته است.
۱۸:۲۰
خبرگزاری رویترز در گزارشی ضمن اشاره به شرکت گسترده رای‌دهندگان ایرانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، تصریح کرده که حسن روحانی در انتخابات سال ۹۲ سه برابر رقبای خود آراء کسب کرد ولی در این دوره، رقابت میان او و ابراهیم رئیسی تنگاتنگ است.

رویترز می‌گوید که سپاه پاسداران و سایر تندروها امیدوارند که برنده شدن رئیسی ۵۶ ساله فرصتی به آنها بدهد تا قدرت سیاسی و اقتصادی خود را تحیکم بخشند که در نتیجه رفع تحریم‌ها و سرمایه‌گذاری خارجی آسیب دیده است.
۱۸:۰۸
علی نیکزاد رئیس ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی در نامه‌ای به اعضای هیأت نظارت بر دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری به شدت از انجام تخلفات انتخاباتی و ارتکاب جرم در روند انتخابات انتقاد کرد.

او مواردی چون «تحویل تعرفه بدون مهر قابل ابطال به مردم، حضور غیرقانونی و تبلیغ هیأت‌های اجرایی و طرفداران دولت مستقر، عدم صدور کارت حضور ناظران در شعب اخذ رأی، جلوگیری از ورود ناظران دارای کارت حضور در شعب اخذ رأی و عدم شروع به کار شعب اخذ رأی در ساعت مقرر» را به عنوان مواردی از تخلفات نام برده است.

آقای نیکزاد در نامه خود خواستار ورود و برخورد جدی هیأت نظارت برای جلوگیری از ادامه این روند تخلفات به گفته او دامنه‌دار شده است.

(Visited 128 times, 6 visits today)

You may also like...