مدیر سابق فارس: خامنه‌ای به احمدی‌نژاد اجازه شرکت در انتخابات را نداد

مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس و انتشارات سروش مدعی شد که رهبر جمهوری اسلامی ایران، محمود احمدی‌نژاد را از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده “نهی” کرده است.
13940308111629765389304

مهدی فضائلی روز یکشنبه ۲۸ شهریور در یادداشتی برای خبرگزاری فارس نوشت که “به‌ درخواست و پیگیری” محمود احمدی‌نژاد، او موفق شده تا چند هفته پیش ملاقاتی با آیت‌ اﻟله علی خامنه‌ای داشته است.

به گفته آقای فضائلی، جزئیات این دیدار منتشر نشده اما “این مقدار قطعی است که وی با نهی صریح رهبر معظم انقلاب، برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده مواجه شده است.”

مدیرعامل سابق خبرگزاری اصولگرای فارس، با تمجید از این اقدام آقای خامنه‌ای، “اعلام نظر صریح رهبری” را ” اقدامی پرخیر و برکت و البته توام با اتمام حجت” توصیف کرده است.
014

این چهره نزدیک به سپاه تلویحا هشدار داده که اگر احمدی‌نژاد و نزدیکانش این “نهی” را نادیده بگیرند به سرنوشت ” آن مهندس و شیخ نگون بخت” دچار شده و ” پرونده سیاسی خود را برای همیشه ببندند”. اما اگر این دستور را بپذیرند ” احیانا برای ایفای نقش در مسئولیت ها و عرصه‌های دیگر باقی بمانند”.

اشاره مهدی فضائلی به میرحسین موسوی و مهدی کروبی است که پس از اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ از زمستان ۱۳۸۹ تا کنون در حصر خانگی به سر می‌برند.

کروبی و موسوی مدعی تقلب و تخلف در انتخابات به نفع محمود احمدی‌نژاد، کاندیدای اصولگرایان بودند اما آیت‌ اﻟله خامنه‌ای و اصولگرایان به شدت از احمدی‌نژاد حمایت کرده و اعتراض‌های حامیان موسوی و کروبی با خشونت بسیار سرکوب شد.

بعد از سرکوب مخالفان اما احمدی‌نژاد و خامنه‌ای دچار اختلاف شده و طیف‌های گسترده‌ای از اصولگرایان از محمود احمدی‌نژاد فاصله گرفتند.

(Visited 87 times, 1 visits today)

You may also like...