معاون مستعفی محیط زیست ایران در خارج سکوت خود را شکست: امنیت نداشتیم

کاوه مدنی، معاون سازمان محیط زیست دو روز پس از انتشار خبر استعفای خود، دلایل این استعفا را فشارهای ناشی از «غیرخودی» بودن در جمهوری اسلامی اعلام کرد. آقای مدنی که در پی سفر به خارج از کشور استعفا داد، روز چهارشنبه ۲۹ فروردین با انتشار متن استعفای خود به سرکشی غیرقانونی به حریم خصوصی خود توسط نهادهای امنیتی اشاره کرد. در نامه استعفای آقای مدنی خطاب به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست آمده است: «در بدو ورود به ایران، در غیاب هرگونه مجوز قضایی، همه سخت افزارهای شخصی و حساب‌های کاربری من مورد دستبرد قرار گرفت و حریم شخصی و حقوق شهروندی من در همان ابتدای کار نقض شد.» او با بیان اینکه از سوی برخی «دلواپسان» «غیرخودی» محسوب می‌شود، نوشت: «با گذشت چند ماه از آغاز به کار من حواشی ایجاد شده علیه من نه تنها کمرنگ نشد بلکه عزیزانم را نیز تحت الشعاع قرار داد.» کمپین حقوق بشر در ایران کاوه مدنی، معاون سابق سازمان محیط زیست متن کامل استعفایش را منتشر کرد. در این متن آمده است: «در بدو ورود بدون مجوز قضایی همه سخت‌افزارهای شخصی و حساب‌های کاربری من مورد دست‌برد قرار گرفت»@KavehMadani رضا حقيقت نژاد آیت الله خامنه ای: تعرض به حریم خصوصی در فضای مجازی، حرام شرعی است. کاوه مدنی: بدون مجوز قضایی، همه سخت افزارها ‌و حساب های کاربری من، مورد دستبرد قرار گرفت و حقوق شهروندی و حریم خصوصی بنده در همان ابتدا نقض شد. انتشار خبر خروج از کشور کاوه مدنی چندی پس از آن صورت گرفت که تصاویری خصوصی از او، مربوط به دوران پیش از مسئولیتش در سازمان حفاظت از محیط زیست، در فضای مجازی منتشر شد. Kaveh Madani آری، #متهم_گریخت از سرزمینی که در آن، #جاهلان_مجازی، علم و دانش و تخصص را پس می زدند و با #توهم_توطئه در جستجوی محکومی بودند تا همه مشکلات را بر گردن گیرد چرا که آنها خوب دریافته بودند که پیدا کردن #مقصر و #دشمن و #جاسوس، از #مسئولیت_پذیری و #مشارکت در حل مشکلات، بسی آسان تر است. از سوی دیگر، در نخستین واکنش رسمی به خروج آقای مدنی از کشور و استعفای او، عباس جعفری دولت آبادی دادستان کل کشور، روز چهارشنبه بدون اشاره به نام کاوه مدنی، خروج او از کشور را نوعی فرار توصیف کرد و دلیل آنرا پیشرفت در تحقیقات پرونده مربوط به فعالان زیست محیطی متهم به جاسوسی دانست. آقای مدنی پیشتر نیز در جریان بازداشت تعدادی از فعالان محیط زیست و مرگ کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه و یکی از فعالان بازداشت شده، به دستگاه قضایی احضار شده بود. اوایل بهمن ماه، محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس اعلام کرد که از رئیس سازمان محیط زیست موضوع بازداشت فعالان زیست محیطی را پرسیده است اما متوجه شده که معاون رئیس سازمان نیز برای مدتی بازداشت بوده است.

کاوه مدنی، معاون سازمان محیط زیست دو روز پس از انتشار خبر استعفای خود، دلایل این استعفا را فشارهای ناشی از «غیرخودی» بودن در جمهوری اسلامی اعلام کرد.

آقای مدنی که در پی سفر به خارج از کشور استعفا داد، روز چهارشنبه ۲۹ فروردین با انتشار متن استعفای خود به سرکشی غیرقانونی به حریم خصوصی خود توسط نهادهای امنیتی اشاره کرد.

در نامه استعفای آقای مدنی خطاب به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست آمده است: «در بدو ورود به ایران، در غیاب هرگونه مجوز قضایی، همه سخت افزارهای شخصی و حساب‌های کاربری من مورد دستبرد قرار گرفت و حریم شخصی و حقوق شهروندی من در همان ابتدای کار نقض شد.»

او با بیان اینکه از سوی برخی «دلواپسان» «غیرخودی» محسوب می‌شود، نوشت: «با گذشت چند ماه از آغاز به کار من حواشی ایجاد شده علیه من نه تنها کمرنگ نشد بلکه عزیزانم را نیز تحت الشعاع قرار داد.»

کمپین حقوق بشر در ایران

کاوه مدنی، معاون سابق سازمان محیط زیست متن کامل استعفایش را منتشر کرد. در این متن آمده است: «در بدو ورود بدون مجوز قضایی همه سخت‌افزارهای شخصی و حساب‌های کاربری من مورد دست‌برد قرار گرفت»@KavehMadani

رضا حقيقت نژاد

آیت الله خامنه ای: تعرض به حریم خصوصی در فضای مجازی، حرام شرعی است.
کاوه مدنی: بدون مجوز قضایی، همه سخت افزارها ‌و حساب های کاربری من، مورد دستبرد قرار گرفت و حقوق شهروندی و حریم خصوصی بنده در همان ابتدا نقض شد.

انتشار خبر خروج از کشور کاوه مدنی چندی پس از آن صورت گرفت که تصاویری خصوصی از او، مربوط به دوران پیش از مسئولیتش در سازمان حفاظت از محیط زیست، در فضای مجازی منتشر شد.

Kaveh Madani

آری، #متهم_گریخت از سرزمینی که در آن، #جاهلان_مجازی، علم و دانش و تخصص را پس می زدند و با #توهم_توطئه در جستجوی محکومی بودند تا همه مشکلات را بر گردن گیرد چرا که آنها خوب دریافته بودند که پیدا کردن #مقصر و #دشمن و #جاسوس، از #مسئولیت_پذیری و #مشارکت در حل مشکلات، بسی آسان تر است.

از سوی دیگر، در نخستین واکنش رسمی به خروج آقای مدنی از کشور و استعفای او، عباس جعفری دولت آبادی دادستان کل کشور، روز چهارشنبه بدون اشاره به نام کاوه مدنی، خروج او از کشور را نوعی فرار توصیف کرد و دلیل آنرا پیشرفت در تحقیقات پرونده مربوط به فعالان زیست محیطی متهم به جاسوسی دانست.

آقای مدنی پیشتر نیز در جریان بازداشت تعدادی از فعالان محیط زیست و مرگ کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه و یکی از فعالان بازداشت شده، به دستگاه قضایی احضار شده بود. اوایل بهمن ماه، محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس اعلام کرد که از رئیس سازمان محیط زیست موضوع بازداشت فعالان زیست محیطی را پرسیده است اما متوجه شده که معاون رئیس سازمان نیز برای مدتی بازداشت بوده است.

You may also like...