موزه هولوکاست واشنگتن: از رهبران ایران می خواهیم مسابقه کاریکاتور هولوکاست را محکوم کنند

موزه یادبود قربانیان هولوکاست در واشنگتن آمریکا می گوید دولت ایران باید جلوی برگزاری نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست در تهران را که با آثاری در نفی این رویداد تاریخی، هفته آینده برگزار می شود، بگیرد.

هفته آینده نمایشگاه کاریکاتوری در ایران برگزار می شود که در آن به بهترین کاریکاتورها در نفی و تکذیب واقعه هولوکاست، سه جایزه اهدا شود.

مدیر بخش آموزش تاریخ موزه یادبود قربانیان هولوکاست در واشنگتن دی سی می گوید دولت ایران باید مانع برگزاری این نمایشگاه شود.

“تد استنکی” در گفت و گو با پریسا فرهادی از صدای آمریکا گفت: “ما از رهبران بلندپایه ایران خواسته ایم که مسابقه را محکوم کنند و از آن فاصله بگیرند.”

واکنش این مقام موزه یادبود قربانیان هولوکاست در واشنگتن دی سی پس از موضع گیری اخیر وزیر خارجه ایران است.

دو هفته پیش محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در گفت و گو با یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که دولت روحانی حامی این نمایشگاه نیست.

از چند سال پیش، “خانه کاریکاتور تهران” با حمایت دولت احمدی نژاد هر سال مسابقه ای برگزار می کند که در آن از کاریکاتوریست‌های ایرانی و خارجی دعوت می شود موضوع کشتار یهودیان در دوران هیتلر را زیر سئوال ببرند و به برنده ده هزار یورو جایزه داده می شود.

آقای ظریف برای اولین بار در گفت و گو با نیویورکر گفت دولت حسن روحانی از چنین نمایشگاهی حمایت نمی کند. در مقابل این ادعا، یک هفته پیش موزه یادبود هولوکاست اعلام کرد، سازمان ها و موسسات مرتبط با مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران، مورد حمایت دولت تهران هستند.

این موزه از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهرداری تهران، و وزارت ارشاد به عنوان نهادهای تحت مورد حمایت دولت یاد کرد که با مسابقه کاریکاتور در ارتباط هستند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.