هشتمین زن هم تجربه آزارجنسی از سوی جورج بوش پدر را فاش کرد

در این عکس خانم مترجم در کنار رئیس‌جمهور سابق آمریکا دیده می‌شود
یک زن مترجم در گفتگو با بی‌بی‌سی از تجربه “تلخ” خود در سال ۲۰۰۴ گفته و فاش کرده که آن سال در جریان یک جلسه، جورج اچ‌دبلیو بوش، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، دو بار باسن او را فشرده است.
این مترجم که نخواسته به علت حساسیت شغلی‌اش نامش فاش شود، می‌گوید در آن هنگام که مصادف بود با اواخر دور اول ریاست‌جمهوری جورج دبلیو بوش، در اسپانیا حزب خوزه زاپاترو به قدرت رسیده بود و اسپانیا به طور ناگهانی همه نیروهای خود را از عراق فراخوانده بود که این مساله باعث کدورت میان کاخ‌سفید و دولت اسپانیا شده بود.
آن طور که این مترجم می‌گوید در چنین ایامی، بوش پدر برای شکار به اسپانیا سفر کرده بوده و او به همراه هیاتی از سوی خوزه بونو مارتینز، وزیر دفاع وقت اسپانیا، برای اهدای هدیه (دو قبضه تفنگ شکار) به محل اقامت رئیس جمهور سابق آمریکا رفته بوده است.
اگر چه این زن مترجم محتوای این جلسه را به دلیل “محرمانه بودن” فاش نکرده اما گزارش‌های رسانه‌ها نشان می‌دهد که وزیر دفاع اسپانیا با ارسال این هدایا برای بوش پدر امیدوار به وساطت او برای بهبود روابط میان مادرید و واشنگتن بوده است.
در جریان این دیدار بوده که به گفته این زن مترجم، در پایان جلسه جورج بوش پدر اصرار می‌کند که او هم برای گرفتن عکس یادگاری در کنارش بایستد؛ کاری که به گفته این زن مترجم “مرسوم” نبود.
“ابتدا فکر کردم اشتباهی باسن مرا گرفته اما وقتی برای بار دوم این کار را کرد فهمیدم که عمدی در کار بوده است.”
این مترجم، هشتمین زنی است که جورج بوش پدر را به آزار جنسی متهم می‌کند.
بیشتر بخوانید
عذرخواهی جورج بوش پدر در پی ادعای آزار جنسی

رازلین کاریگن (چپ) در این عکس به همراه مادرش در دو طرف جرج بوش پدر عکس یادگاری می‌گیرند – سال ۲۰۰۳
داستان این زن مترجم بسیار مشابه دیگر اتهام‌هایی است که در چند هفته گذشته علیه جورج بوش پدر طرح شده است و در تمامی آنها زنان از “لمس بدون اجازه و مناسب بدن‌شان” توسط رئیس جمهور سابق آمریکا شکایت کرده‌اند.
چهار روز پیش (۱۳ نوامبر) هم رازلین کاریگن به مجله تایم گفته بود در سال ۲۰۰۳ و زمانی که او تنها ۱۶ سال داشته، جورج بوش پدر باسن او را به “نحو ناشایستی” لمس کرده بوده است.
“او دستش را روی باسنم گذاشت و آن را حسابی و محکم فشرد.”
روز گذشته (پنجشنبه) هم شبکه خبری سی‌ان‌ان داستان زن ۵۵ ساله‌ای را گزارش کرد که می‌گفت جورج بوش پدر در سال ۱۹۹۲ به طور “نامناسبی” بدن او را لمس کرده است.
ماه گذشته (اکتبر)، سخنگوی رئیس‌جمهور سابق آمریکا، جیم مک‌گرتث، رسما پذیرفت که جورج بوش پدر “عادت دست زدن به باسن زنان” را داشته و البته “نیت” او از این کار “آزار دادن افراد” نبوده است.
آقای مک‌گرتث در آن بیانیه، بیماری و کهولت سن آقای بوش و نشستن او روی ویلچر و افتادن دست او در هنگام عکس گرفتن را علت وقوع بعضی از این اتفاقات دانسته بود اما آن طور که این مترجم می‌گوید در هنگام آن عکس آقای بوش کنار او ایستاده بود؛ مشابه عکسی که خانم کاریگن از آن سخن به میان آورده است.
آقای بوش از حدود سال ۲۰۱۲ شروع به استفاده از ویلچر کرده است.
“او روی ویلچر نبود. ما در مقابل یک شومینه ایستاده بودیم. من بیشتر از آن که ناراحت شده باشم، عصبانی بودم. از این که نمی‌توانم لب به اعتراض باز کنم. در آن زمان به خودم می‌گفتم او این کار را کرد چون می‌داند که من نمی‌توانم دهانم را باز کنم.”
“من چگونه می‌توانستم در آن لحظه در حضور وزیر دفاع لب به اعتراض باز کنم؛ در فضایی که جلسه سنگین بود و به علت فراخوانی سربازان اسپانیایی از عراق، رابطه میان کاخ‌سفید و دولت سوشیالیست روی کار آمده تیره شده بود.”

این عکس جورج بوش پدر در کنار همسرش باربارا در سال ۲۰۰۴ است که رئیس‌جمهور سابق آمریکا روی ویلچر نیست
سخنگوی دفتر رئیس جمهور اسبق آمریکا درباره این اتهام اخیر واکنشی نشان نداده است اما روز دوشنبه که گزارش نشریه تایم درباره خانم کاریگن منتشر شد، دفتر جورج بوش پدر در اطلاعیه‌ای تصریح کرده بود که: “رئیس‌جمهور هرگز آگاهانه و با قصد آزار و اذیت کسی اقدامی نکرده، هر چند، یک بار دیگر مراتب عذرخواهی خود را از همه کسانی که در هنگام عکس یادگاری گرفتن با او آزرده خاطر شده‌اند، اعلام می‌دارد.”
بیشتر بخوانید
سیلوستر استالونه اتهام آزار جنسی را رد کرد
سناتور دموکرات: بیل کلینتون بر سر مونیکا لوینسکی باید استعفا می‌داد
شکایت آزار جنسی گریبان سناتور دموکرات آمریکا را هم گرفت
کوین اسپیسی به خاطر اتهامات آزار جنسی از یک فیلم هالیوودی حذف شد
قطع همکاری نت‌فلیکس با کوین اسپیسی
داستین هافمن، بازیگر سرشناس برنده اسکار هم به آزار جنسی متهم شد
غول تهیه کنندگی هالیوود به خاطر اتهام آزار جنسی اخراج شد
همسر واینستین در پی اتهام جنسی او را ترک کرد

You may also like...