هفت کشته در دو انفجار مقابل دفتر حزب دمکرات کردستان ایران در نزدیکی اربیل

یک مقام امنیتی اقلیم خودمختار کردستان عراق گفته است که دو انفجار در نزدیکی دفتر حزب دمکرات کردستان ایران در کویه، اربیل دست کم هفت کشته برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این انفجار‌ها ساعت ۱۰ شب به وقت محلی رخ داده است.

جلال کریم، معاون وزارت داخلی اقلیم خودمختار کردستان عراق، گفته است، در این انفجار‌ها پنج نفر از اعضای حزب دمکرات کردستان ایران کشته شده‌اند.

طبق این گزارش یک کودک و یک نیروی نیروی امنیتی اقلیم خودمختار کردستان عراق نیز در این انفجار‌ها کشته شده‌اند.

جلال کریم همچنین گفته است که در این انفجار‌ها شماری زخمی شده‌اند. ولی وی با این حال تعداد دقیق زخمی‌ها را مشخص نکرده است.

این در حالی است که یک منبع آگاه به «العربیه» گفته است این انفجار‌ها به هنگام خروج اعضای حزب دمکرات از مقر این حزب روی داده است.

طبق این گزارش ابتدا انفجار کوچکی در محل روی می‌دهد و هنگامی که شماری از پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان و مردم به سمت محل انفجار می‌روند، دومین انفجار روی می‌دهد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

حزب دمکرات کردستان ایران که فعالیت های خود را از سال ۱۳۲۴ آغاز کرد، هم اینک مقر اصلی آن در اقلیم خودمختار کردستان عراق قرار دارد.

طی ماه‌های گذشته چندین رشته درگیری نیز بین نیروهای «حزب دمکرات کردستان ایران» و نیروهای سپاه پاسداران در کردستان صورت گرفته است. در جریان این درگیری‌ها دهها تن از اعضای هر دو طرف کشته و زخمی شده بودند.

حزب دمکرات کردستان ایران» به رهبری مصطفی هجری پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد حضور مسلحانه خود را در کردستان ایران از سر بگیرد و دور تازه‌ای از فعالیت‌هایش را علیه جمهوری اسلامی آغاز کند.

همزمان، مقام‌های اقلیم کردستان عراق در دیدار با مقام‌های جمهوری اسلامی تاکید کرده بودند به احزاب اپوزیسیون کرد اجازه نخواهند داد که از خاک اقلیم کردستان، برای جمهوری اسلامی چالش امنیتی درست کنند.

جمهوری اسلامی در ماه‌های گذشته، احزاب کرد را متهم کرده بود که در راستای تامین اهداف عربستان سعودی فعالیت‌های مسلحانه ماه‌های گذشته را سازمان داده‌اند. این اتهام اما از سوی رهبران این احزاب رد شده بود.

(Visited 128 times, 1 visits today)

You may also like...