ویدئو پیام روحانی: صلح و آشتی بر تنش و خشونت پیروز شد و سلام بر هاشمی ،موسوی و خاتمی

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در اولین صحبت‌های خود پس از پایان انتخابات، گفت پیروزی او “پیروزی صلح و آشتی بر تنش و خشونت بود.”
آقای روحانی گفت رای مردم ایران “تاریخ کشور را از توقف و تردید به در آورد.” او خطاب به مردم ایران گفت شما “به همه آنها که ما را به بازگشت به گذشته یا توقف در شرایط فعلی می‌خواندند نه گفتید و زمانه را به جلو راندید.”
او انتخابات ۹۶ را “رقابتی‌ترین انتخابات تاریخ” ایران خواند و گفت “مردم با درک نظرهای گوناگون راه آینده را انتخاب کردند و همه باید به خواست مردم احترام بگذارند.”
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه، ۲۹ اردیبهشت، برگزار شد و آقای روحانی با ۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ رای، معادل ۵۷ درصد رای‌ها، پیروز شد.
آقای روحانی گفت رای مردم ایران “منسجم” بوده و خطاب به آنها گفت آنها نشان دادند “ملتی یکپارچه هستند که با وجود قطب‌بندی‌های سیاسی کسی نمی‌تواند شما را به ورطه نزاع بیهوده طبقاتی، فرقه‌ای و قبیله‌ای بکشاند.”
حسن روحانی خود را “فرزند حوزه و دانشگاه” خواند و پیروزی‌اش را “ارزانی” رهبر و روحانیون حوزه‌های علمیه کرد.
آقای روحانی همچنین از اکبر هاشمی رفسنجانی یاد کرد و گفت جای او در “صبح پیروزی” خالی است.
حسن روحانی از محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق، نام برد و از او تشکر کرد.
نام بردن از آقای خاتمی در رسانه‌ها، نقض دستورات دستگاه قضایی ایران است. آقای خاتمی در چند سال اخیر ممنوع التصویر شده است و دستگاه قضایی با نام بردن از او یا انتشار تصاویرش برخورد می‌کنند.
علی‌اکبر ناطق نوری، حسن خمینی، خانواده‌های مطهری و بهشتی و “فعالان فضای مجازی” نیز اشخاص دیگری بودند که آقای روحانی از آنها تشکر کرد.
او گفت رئیس جمهور همه ایرانیان، از جمله مخالفانش است، و حق اعتراض منتقدانش را به رسمیت می‌شناسد.
‘گسترش روابط ایران با جهان’
آقای روحانی گفت پیروزی او به معنی گسترش روابط ایران با دیگر کشورها، بر مبنای منافع و احترام متقابل است.
او گفت ایران “مسیر تعامل با جهان به دور از خشونت و افراطی‌گری” را برگزیده است اما حاضر به پذیرش تهدید هم نیست. رئیس جمهور ایران گفت این پیامی است که می‌خواهد دیگر کشورها، به خصوص همسایگان و قدرت‌های جهان، از انتخابات ایران بگیرند.
حسن روحانی گفت مسیر امنیت در خاورمیانه از تقویت دموکراسی می‌گذرد، نه وابستگی به قدرت‌های خارجی.

(Visited 1,050 times, 1 visits today)

You may also like...