پلیس در تعقیب عامل حمله مرگبار بارسلون؛ «چهار مهاجم کشته شدند» ‎

در حمله یک خودروی ون به عابران پیاده در بارسلون در روز پنجشنبه ۱۳ نفر کشته و ۱۰۰ نفر مجروح شدند. پلیس می گوید، راننده این ون متواری است و جستجو برای دستگیری او ادامه دارد.

رسانه های اسپانیانیز گفته اند در حمله دوم، یک خودرو به عابران پیاده در کمبریلز حمله و دستکم هفت نفر را زخمی کرد که حال دو نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است.

مقامات پلیس اسپانیا همچنین بامداد روز جمعه از کشته شدن چهار مهاجم و زخمی شدن یک نفر دیگر در عملیات نیروهای امنیتی خبر داده اند. گفته می شود این افراد با حمله دوم در کمبریلز مرتبط بودند.

به گزارش آسوشیتدپرس، رسانه ها اسپانیا می گویند، این افراد قصد داشتند ساعاتی پس از حمله بارسلون به مردم در شهر کمبریلز حمله کنند.

پلیس می گوید، احتمالا این افراد جلیقه های انتحاری داشتند.

این در حالی است که پلیس اسپانیا می گوید، راننده خودروی ون که روز پنجشنبه در مرکز شهر بارسلون با حمله به مردم کرد،‌ متواری است.

جوزپه لویس تراپورو، رییس پلیس منطقه کاتالونیا، پنجشنبه گفته است: دو مظنون به دست داشتن در حمله تروریستی روز پنجشنبه بازداشت شده اند. این دو نفر یکی اسپانیایی و دیگری مراکشی هستند. ولی هیچکدام از آنها راننده ون نیستند.

این مقام پلیس اسپانیا اضافه کرده است: یک ون سفید ساعت چهار و ۵۰ دقیقه به وقت محلی با سرعت به مردم و عابران پیاده در محله رامبلا در شهر بارسلون حمله کرد.

وی اضافه کرده است که در زمان این حمله مرگبار، خیابان پر از عابران پیاده بود .

رییس پلیس منطقه کاتالونیا همچنین تاکید کرده است، یکی از کسانی که در این ارتباط بازداشت شده متولد منطقه ملیله است. این منطقه بخشی از خاک اسپانیا محسوب می شود، اما در شمال مراکش واقع شده است.

جوزپه لویس تراپورو می گوید، انفجاری که روز چهارشنبه در یک خانه در الکانار روی داد نیز احتمالا با حمله مرگبار بارسلون مرتبط است.

الکانار در ۱۰۰ کیلومتری جنوب بارسلون واقع شده است.

رییس پلیس منطقه کاتالونیا اضافه کرده است: در این انفجار یک نفر کشته شد. پلیس احتمال می دهد که کسانی در این خانه بودند در حال تهیه مواد منفجره بودند.

گروه حکومت اسلامی، داعش، دقایقی پس از اعلام هویت یکی از مظنونان «حمله تروریستی» بارسلون از سوی پلیس اسپانیا، مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

به گزارش رویترز، شبکه «اعماق» وابسته به داعش، اعلام کرده است: عاملان حمله بارسلون، سربازان گروه حکومت اسلامی بودند که این عملیات را در پاسخ حملات ائتلاف بین المللی انجام دادند.

در همین حال نخست وزیر اسپانیا به بارسلون رفته و بر ضرورت تسریع تلاش ها برای دستگیری عاملان این حمله تاکید کرده است.

به گزارش رویترز، حمله روز پنج‌شنبه در بارسلون، مرگبارترین حمله در اسپانیا پس از حادثه سال ۲۰۰۴ در مادرید است؛ حادثه‌ای که در آن شبه‌نظامیان اسلام‌گرا با بمب‌گذاری در سه ایستگاه قطار شهری مادرید ۱۹۱ تن را کشته و بیش از ۱۸۰۰ تن را مجروح کردند.

(Visited 62 times, 1 visits today)

You may also like...