سرهنگ ذوالفقار ۲۳۰ نفر در دو مهمانی یلدا در تهران بازداشت شدند

سرهنگ ذوالفقار برفر، رئیس پلیس امنیت اخلاقی در تهران، می‌گوید ماموران با حمله به دو مهمانی شب یلدا در استان تهران، ۲۳۰ نفر را بازداشت کرده‌اند.

۱۴۰ نفر از آنها در باغی در لواسان دستگیر شده‌اند و ماموران این باغ را پلمب کرده‌اند. ۹۰ نفر دیگر هم در یک مهمانی در محله فرمانیه، در شمال تهران، بازداشت شده‌اند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی می‌گوید از بازداشت‌‌شدگان “مواد روان‌گردان” هم به دست آمده و چند خواننده نیز در میان بازداشت‌شدگان هستند. او گفته این مهمانی‌ها به طور زنده در اینستاگرام پخش می‌شد.

ماموران پلیس ایران، به همراه ماموران سپاه و اعضای بسیج در موارد متعدد افراد را به دلیل نوع پوشش، نوشیدن مشروب، همراهی با افرادی از جنس دیگر یا شرکت در مهمانی‌هایی که از نظر آنها “اسلامی” نیست، بازداشت می‌‎کنند و در مواردی این بازداشت‌ها به مجازات منجر می‌شود.

داستان زندگی مردی که در مهمانی قطع نخاع شد
اجرای حکم ۹۹ ضربه شلاق برای تمام حاضران در یک ‘پارتی شبانه’ در قزوین
محسنی اژه‌ای: اجرای شلاق در قزوین مطابق آیین دادرسی بود
پلیس اتهام بازداشت‌شدگان شب یلدا را، که به نظر می‌رسد عمدتا زنان و مردان جوان هستند، “مصرف مشروبات الکلی”، “پایکوبی” و شرکت در “پارتی مختلط” اعلام کرده است.

مطابق قانون مجازات اسلامی مصرف نوشیدنی‌ الکلی ۸۰ ضربه شلاق دارد.

بازداشت این ۲۳۰ نفر در مهمانی در حالی انجام شده است که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، روز سه‌شنبه هفته گذشته در سخنانی از “تجسس در زندگی خصوصی” مردم انتقاد کرد.

آقای روحانی گفت: “طرف می‌خواهد در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس تحصیل کند، چه کار داری به زندگی‌اش؟ می‌رویم از همسایه می‌پرسیم طرف می‌خواهد فوق‌ لیسانس بخواند! حراست می‌رود از همسایه می‌پرسد که این جوان، جوان خوبی است؟ اینکه در خانه‌اش زندگی می‌کند، همسرش است؟ به شما چه ربطی دارد؟ این غلط‌ها دیگر چیست؟”

You may also like...