آزار خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات ایران؛ «توقیف یادگاری‌هایی» که برای تولد کیان پیرفلک آماده شده بود

03

تعداد زیادی از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر در ایران جوان و نوجوان بودند و تقریبا هر روز در گوشه‌ای از ایران مراسم تولدی با کیک و شمع و اشک و آه بر سر مزاری برگزار می‌شود که در مواردی با دخالت ماموران و حتی بازداشت نزدیکان همراه بوده است.

در جمهوری اسلامی خانواده اعدام شدگان، کشته شدگان، بازداشت شدگان و زندانیان را تحت فشار قرار دارند و از راه‌های مختلف از جمله تهدید و بازداشت،‌ اخراج از کار و یا قطع حقوق بازنشستگی و جلوگیری از برگزاری مراسم و حتی شکستن و تخریب سنگ مزار عزیزانشان بر رنج ‌ آنها افزوده می‌شود.

انتشار متن شکایت خانواده پیرفلک: هیچ شکایتی از عباس کورکوری و سایر بازداشت شدگان ایذه نداریم

متن شکایت خانواده پیرفلک از «ضابطان قضایی»

منبع تصویر، SAJAD.PIRFALAK

سجاد پیرفلک، عموی کیان پیرفلک تصویری از متن شکایت مادر و پدر کیان از «ضابطین قضایی» به دلیل تیراندازی به خودروی شخصی آنها در توییتر منتشر کرد.

در نامه شکایت مادر و پدر کیان پیرفلک،‌ آنها تصریح کردند که «هیچ شکایتی از عباس کوکوری معروف به مجاهد و بهمن بهمنی و دیگر بازداشت شدگان ایذه‌ای نداشته و ندارند.»

سجاد پیرفلک هم در توییت خود نوشته بود که «از شروع اعتراضات اخیر در ایذه، حداقل ۱۳ نفر جوان و نوجوان کشته، دها نفر زخمی، و چندصد نفر بازداشت شدند. خانواده کیان پیرفلک و سایر قربانیان خواهان لغو احکام اعدام برای سایرشهروندان در بند هستند. با لغو این احکام شیون‌های مادران داغدار جدیدی در کوچه های ایذه، بوجود نمی آید.»

هنگامه چوبین،‌ مادر آرتین رحمانی،‌ دیگر نوجوان کشته شده در ایذه هم در اینستاگرام خود عامل تیراندازی به معترضان را «فرمانده میدانی هلال‌احمر» دانست و نوشت که او دستور شلیک به معترضان را داده و خودش هم به سمت جوانان همشهری «شلیک» کرده است.

خبرگزاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز جمعه ۱۸ فروردین خبر داد که برای یکی از معترضان زندانی به نام عباس کورکوری، مشهور به مجاهد کورکور، که به‌ عنوان متهم اصلی در پرونده کشته شدن کیان پیرفلک معرفی شده، حکم اعدام صادر شده است.

آقای کورکوری یکی از افرادی است که در اوایل دی ماه در روستایی در شهرستان ایذه بازداشت شد. خانواده مجاهد کورکوری از جمله مادرش از فشار و شکنجه او برای گرفتن اعتراف خبر داده‌اند.

در واکنش میثم پیرفلک، پدر کیان پیرفلک با انتشار ویدئویی اعلام کرده بود که از مجاهد کورکوری به اتهام قتل پسرش شکایت نکرده، چرا که او به همراه همسرش «به چشم خود» دیده‌اند که نیروهای امنیتی خودروی آن‌ها را به گلوله بستند.