آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

2

یازدهمین هفته اعتراضات ایران درحالی آغاز شد که تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد تظاهرات و اعتراضات روز گذشته مردم زاهدان با دخالت نیروهای امنیتی و تیراندازی آنها به سمت معترضان به خشونت کشیده شده است.

همچنین تصاویر ارسالی از ایران نشان می‌دهد که تجمعات پراکنده اعتراضی جمعه شب در شهرهای مختلفی چون تهران، اصفهان، کرج و همچنین در تعدادی از شهرهای استان کردستان برگزار شد. همچنین اعتراض‌ها در شهر زاهدان نیز با وجود فرارسیدن شب همچنان ادامه داشت.

با بالاگرفتن شدت درگیری‌ها در شهرهای کردنشین طی روز‌های اخیر، شبکه حقوق بشر کردستان اعلام کرد که بر اساس آمار جمع‌آوری شده از سوی این مرکز دست‌کم ۱۰۵ شهروند کرد از زمان آغاز اعتراضات سراسری در شهرهای کردنشین و همچنین دیگر نقاط ایران کشته شده‌اند.

همچنین در روز پنجشنبه هفته گذشته، قطعنامه پیشنهادی آلمان و ایسلند برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در خصوص اعتراضات ایران و سرکوب نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با ۲۵ رای مثبت، ۱۶ ممتنع و ۶ منفی رای آورد.

تجمعات دانشجویان در همبستگی با معترضان ایران همچنان هر روز در دانشگاه‌های نقاط مختلف کشور ادامه دارد.

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید.

11:28 AM

وریا غفوری آزاد شد

خبرگزاری فارس در خبری اعلام کرد که وریا غفوری، بازیکن تیم فوتبال فولاد اهواز با قید وثیقه آزاد شد.
کاپیتان سابق استقلال هفته گذشته همزمان با تمرین تیم فولاد بازداشت شده بود. رسانه‌های ایران اتهام وی را «توهین و تخریب تیم ملی فوتبال ایران و تبلیغ علیه نظام» اعلام کرده بودند.