با مرگ ۳۴۹ بیمار دیگر کرونا در ایران در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور روز چهارشنبه به ۷۳ هزار و ۵۶۸ نفر رسید.

رسانه‌های داخل ایران به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت همچنین گزارش دادند که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ هزار و ۸۷۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۴۴۹ نفر از آنها بستری شدند.

بر همین اساس مجموع بیماران کرونا به دو میلیون و ۵۹۱ هزار و ۶۰۹ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت ایران در حالی که از ارائه آمار تفکیکی خودداری می‌کند، به طور روزانه آمار مربوط به ابتلا و مرگ ناشی از کرونا را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد، آماری که منابع مستقل درباره درستی آن تردید دارند.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، تاکنون یک میلیون و ۱۱۵ هزار و ۷۲۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۳۴ هزار و ۵۶۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۰ دُز رسیده است.

جلیل کوهپایه‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرده است که استان تهران نیازمند ۲۰ میلیون دز واکسن کرونا است.

او در نشست قرارگاه واکسیناسیون همگانی کووید ۱۹ به منظور برنامه ریزی و افزایش ظرفیت و سرعت واکسیناسیون شهروندان تهرانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت که در استان تهران حدود ۱۰ میلیون نفر داوطلب واکسیناسیون کرونا وجود دارد و با توجه به دستورالعمل تزریق دو دُز واکسن برای هر فرد، عدد واکسیناسیون نهایی به ۲۰ میلیون تزریق می‌رسد.

در ماه‌های گذشته، انتقادهای بسیاری از دولت حسن روحانی در خصوص اقدام دیرهنگام و روند کُند در خرید واکسن کرونا شده است.