بر اساس آمار رسمی، با مرگ ۱۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در ایران در شبانه‌روز گذشته، مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور روز سه‌شنبه به ۸۰ هزار و ۶۵۸ نفر رسید.

رسانه‌های داخل ایران به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت خبر دادند که در شبانه‌روز گذشته، ۹ هزار و ۶۵۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده که ۱۴۰۰ نفر از آنان بستری شدند.

بر همین اساس مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۹۴۵ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت ایران در حالی که از ارائه آمار تفکیکی خودداری می‌کند، به طور روزانه آمار مربوط به ابتلا و مرگ ناشی از کرونا را در اختیار رسانه‌های قرار می‌دهد، آماری که منابع مستقل درباره درستی آن تردید دارند.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر ۱۶ شهرستان قرمز و ۲۰۱ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. همچنین ۲۳۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

استان هرمزگان با شناسایی بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در یک شبانه‌روز، رکورد تازه‌ای را ثبت کرده است.

بیش از ۹۸۰ مورد مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در یک سال گذشته در این استان ثبت شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان، شرایط این استان را بسیار ناپایدار و شکننده توصیف کرده است.

در حال حاضر ۶ شهر استان هرمزگان از جمله بندرعباس و میناب، از نظر سطح آلودگی، در وضعیت قرمز قرار دارند. این در حالی است که سایر شهرهای این استان، همگی در وضعیت نارنجی و زرد گزارش شده‌اند.