مقام‌های محلی در استان خوزستان درباره تشدید همه‌گیری کرونا هشدار داده‌اند و یکی از مقام‌های بهداشتی اهواز، مرکز این استان، می‌گوید که ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده است.

فرهاد اصلانی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به شبکه تلویزیونی خوزستان گفت: “آمار مراجعه‌کنندگان و بیماران بیش از ظرفیت بیمارستان‌ها است به همین دلیل کادر درمانی بیمارستان‌های اهواز جوابگوی بار مراجعان نیست.”

همزمان تعداد قربانیان کرونا در شبانه‌روز گذشته در کل ایران ۹۴ نفر اعلام شده است که می‌تواند نشانگر روند افزایشی آمار درگذشتگان باشد.

تاکنون مطابق آمار رسمی در ایران نزدیک به ۶۰ هزار نفر با ابتلا به کرونا جانشان را از دست داده‌اند. برآورد شده که آمار واقعی می‌تواند دو برابر آمار رسمی باشد.

دکتر محمود علوی، رئیس مرکز بهداشت خوزستان، در مصاحبه با ایسنا گفته است که برای مهار کرونا این استان باید تعطیل و قرنطینه شود.

آقای علوی با اشاره به سهم بالای خوزستان از بیماران شناسایی‌شده مبتلا به گونه جش‌یافته در بریتانیا، گفته است: “جز با تعطیلی کامل استان خوزستان نمی‌توانیم وضعیت را کنترل کنیم.”

او گفته درخواست تعطیلی این استان در روزهای اخیر مطرح شده اما چنین تصمیمی باید در سطح کشوری گرفته شود و مقام‌های استان به تنهایی نمی‌توانند چنین تصمیمی بگیرد.

مطابق اعلام پلیس ایران سفر به استان خوزستان برای ساکنان دیگر مناطق ممنوع اعلام شده و خروج ساکنان خوزستان هم از این استان ممنوع است.

سفر به سه استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان هم ممنوع اعلام شده است.

علاوه بر اینها سفر به مشهد، شیراز، اصفهان، بوشهر، بندرعباس، کیش و قشم نیز ممنوع است.