آمار کشته های آتش سوزی شمال کالیفرنیا به ۱۵ نفر رسید

دست کم ۱۵ نفر در آتش سوزی های طبیعی که بخش هایی از نواحی تولید شراب کالیفرنیا را سوزانده کشته شده اند.
در بخش های شمالی کالیفرنیا که دو هزار ساختمان سوخته یا صدمه دیده وضعیت اضطراری اعلام شده است.
حدود ۲۰ هزار نفر در سه کانتی (بخش) ناپا، سونوما و یوبا که از مراکز مهم تولید شراب آمریکاست مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.
این گونه آتش سوزی ها معمولا در جنوب کالیفرنیا که گرم تر است اتفاق می افتد اما ترکیبی از آب و هوای خشک و باد شدید باعث این فاجعه در شمال کالیفرنیا شده است.

مقام های سازمان آتش نشانی کالیفرنیا صبح سه شنبه گفتند که فقط در ۱۲ ساعت اخیر ۱۷ آتش سوزی طبیعی در نه کانتی نزدیک به ۵۰ هزار هکتار را سوزانده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درخواست جری براون، فرماندار کالیفرنیا، که خواسته بود کالیفرنیا منطقه فاجعه دیده اعلام شود را تایید کرده است.
این دستور امکان ارسال کمک های اضطراری از سوی دولت فدرال را فراهم می کند.
بخش هواشناسی بی بی سی می گوید که نشانه های کمی از تغییر وضعیت آب و هوا در چند روز آینده که به کمک ماموران آتش نشانی بیاید وجود دارد. پیش بینی ها حاکی از هوای خشک تر است.
همزمان در جنوب کالیفرنیا یک آتش سوزی در شهر آناهایم هیلز در کانتی اورنج ۲۴ خانه را سوزانده و هزاران نفر را وادار به ترک خانه هایشان کرده است.
خسارات
آتش سوزی های شمال کالیفرنیا که یکی از مرگبارترین ها در تاریخ این ایالت است باعث شده دود به آسمان سانفرانسیسکو که در حدود ۱۰۰ کیلومتری در جنوب ناحیه قرار دارد برسد.
گزارش می شود که یک آتش سوزی تازه در نزدیکی ناحیه اوکمونت شهر سانتا رزا، شهری که بیشترین خسارات را در این حوادث دیده بود، شروع شده است.
صدها خانه در سانتا رزا در آتشی سوخته که گفته می شود حرارت آن شیشه ماشین ها را ذوب می کند.
در آتش سوزی سانتا رزا در کانتی سونوما ۷ نفر کشته شده اند که جزییات آن هنوز معلوم نیست اما مقام ها می گویند آمار کشته ها احتمالا بالاتر خواهد رفت.

راب جیورداون رئیس پلیس سانتا رزا گفت: “خانه های سوخته زیادی هست و خیلی نواحی سوخته، برای همین طبیعی است که با کشته های بیشتری روبرو شویم.”
مقام های سونوما گفتند که مفقود شدن ۱۵۰ نفر توسط مردم گزارش شده است.
به گفته آنها چند نفر این افراد پیدا شده اند و تحقیق در مورد سایر گزارش ها ادامه دارد.
گفته می شود در طول یکشنبه و دوشنبه شب ده ها کارگر تاکستان ها با هلی کوپتر به نقاط امن منتقل شده اند.
تاکستان ها و شراب گیری های متعلق به مشاهیر و ثروتمندان کاملا تخلیه شده است.
از جمله یک تاکستان متعلق به خواننده دیو متیوز بسته شده و به گفته خدمه در معرض خطر سوختن قرار دارد. تاکستان و شراب گیری فرانسیس فورد کاپولا کارگردان فیلم پدرخوانده هم با وضعیتی مشابه روبرست.
فصل انگورچینی از مدتی پیش شروع شده بود و بخش زیادی از آن قبلا برداشت شده است.
علت این آتش سوزی ها که یکشنبه شب شروع شد هنوز معلوم نیست اما دلیل اصلی گسترش سریع آن بادهایی به سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت در هوای داغ و شدیدا خشک است.

You may also like...

perabet film izle elektronik sigara