آمریکا از سرنگون کردن هواپیمای جنگی سوریه خبر داد

ارتش آمریکا از سرنگون کردن یک هواپیمای جنگی ارتش سوریه در استان رقه خبر داده است.
بنا بر بیانیه پنتاگون، یک فروند سوخوی-۲۲ ارتش سوریه ساعت ۶:۴۳ دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی، اهدافی را در نزدیکی نیروهای دموکراتیک سوریه (ائتلاف به محوریت کردها) بمباران کرده بود که یک جنگنده مافوق صوت اف۱۸ این کشور در یک اقدام “دفاع دسته جمعی” آن را فورا هدف قرار داد و سرنگون کرد.
پنتاگون می‌گوید این واقعه در جنوب طبقه، واقع در استان رقه، رخ داده است.
نیروهای دموکراتیک سوریه به تازگی حمله‌ به شهر رقه، پایگاه اصلی گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) را آغاز کرده اند.
وزارت دفاع آمریکا می‌گوید حدود دو ساعت پیش از آن نیز شبه نظامیان هوادار بشار اسد به نیروهای دموکراتیک سوریه در محل حمله کردند و با زخمی کردن تعدادی از نیروهای متحد واشنگتن آنها را از مواضع خود عقب رانده بودند.
پنتاگون می‌گوید که در واکنش به آن عملیات، “هواپیماهای ائتلاف” به نمایش قدرت مبادرت و از پیشروی نیروهای سوری جلوگیری کردند.
پنتاگون همچنین مدعیست که آن حادثه را از طریق یک خط تلفنی مخصوص “کاهش درگیری” به ارتش روسیه – که در کنار ایران یکی از حامیان بزرگ بشار اسد در سوریه است – اطلاع داده بود.
در هفته‌های گذشته آمریکا دست‎کم دو بار نیروهای حامی بشار اسد را حوالی پایگاه هوایی تنف، در نزدیکی مرز سوریه با عراق و اردن هدف قرار داد. این پایگاه، مورد استفاده نیروهای ویژه ارتش آمریکا است.
گنادی گاتیلوف، معاون وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به حمله او آن آن را “کاملا غیرقابل قبول” توصیف کرد و هشدار داد: “مداخله نظامی که منجر به تشدید درگیری‌ها شود بر روند سیاسی تاثیر خواهد گذاشت.”

You may also like...

perabet film izle elektronik sigara diyarbakir escort