نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که سه روز پیش از یک کشتی ماهیگیری بدون پرچم و تابعیت، ۳۸۵ کیلوگرم هروئین به ارزش معادل چهار میلیون دلار توقیف و منهدم کرده است.

آمریکا گفته است این کشتی در حال عبور از آب‌های بین‌المللی در دریای عرب، واقع در شمال اقیانوس هند بوده است.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در منطقه خلیج فارس، دریای عمان و بخش‌هایی از اقیانوس هند حضور دارد، روز پنجشنبه ۹ دی اعلام کرد که سه روز پیش، یعنی دوشنبه ششم دی ماه قایق‌های گشتی دو ناو “یواس‌اس تمپست” و “یو‌اس‌اس تایفون” از این کشتی ماهیگیری بدون پرچم این محموله هروئین را توقیف و در دریا منهدم کردند.”

نیروی دریایی آمریکا می‌گوید این کشتی ماهیگیری و ۹ سرنشین آن که خود را ایرانی معرفی کردند، پس از ضبط محموله مواد مخدر آزاد شدند.

مشخص نشده که این مواد مخدر در چه کشوری تولید و مقصد آن چه کشوری بوده است.

پایان پست Twitter, 1

یک هفته پیش، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد دو کشتی گشت ساحلی یک محموله سلاح “غیرمجاز” را از یک قایق ماهیگیری، که بدون پرچم حرکت می‌کرد، در شمال دریای عرب – واقع در شمال اقیانوس هند – ضبط کردند.

نیروی دریایی آمریکا ادعا کرد مبدا این سلاح‌ها که به مقصد یمن بود ایران بوده است و یک روز پس از آن وزارت خارجه آمریکا این اقدام را نقض فاحش تحریم های سازمان ملل متحد خواند.

نیروی دریایی آمریکا گفت که این محموله شامل تقریبا ۱۴۰۰ سلاح ای کی-۴۷ (کلاشنیکف) و بیش از ۲۲۶ هزار فشنگ بوده و پنج خدمه این شناور، که خود را یمنی معرفی کرده‌اند، به یمن بازگردانده خواهند شد.

یک هفته پیش از آن، ۱۶ دسامبر، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا از نجات سرنشینان یک قایق که آتش زده شده بود خبر داده بود.

نیروی دریایی آمریکا میگوید پنج ملوان این کشتی را نجات داده و دو نفر از آنها را برای درمان به عمان منتقل کرده بود.

بر اساس بیانیه ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، این کشتی حامل بیش از ۱۷۴۵ کیلوگرم حشیش، ۵۰۰ کیلوگرم مت آمفتامین و ۳۰ کیلوگرم هروئین به ارزش حدود ۱۴.۷ میلیون دلار بوده است.