آیا روحانی جرات خواهد کرد مخالفان سیاسی را آزاد کند؟

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، که با دولتی مخالف در واشنگتن روبرو است، اگر رهبر جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی اجازه بدهند، می تواند به ترمیم شکاف های داخلی بپردازد.

باربارا اسلوین در نیوزویک نوشته است: روحانی در همین راستا از محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین و ممنوع التصویر ایران نام می برد. او می تواند برای پایان دادن به حصر خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، از رهبران جنبش سبز، فشار بیاورد. رییس جمهوری ایران همچنین می تواند برای آزادی روزنامه نگاران، وکلا و فعالان جامعه مدنی و همچنین افراد دو تابعیتی زندانی از جمله سیامک و باقر نمازی تلاش کند.

روحانی قادر است با دنبال کردن الگوی اصلاحات پس از مائو در چین در جهت ترغیب ایرانیان خارج از کشور به بازگشت به ایران و استفاده از تخصص و منابع مالی شان حرکت کند.

بیشتر جهان خواهان موفقیت روحانی در حفظ توافق هسته ای و کاستن از تنش در ایران در یک خاورمیانه در حال انفجار است.

معقولانه است که دولت ترامپ تمایل ایران به تعامل دوباره را بیازماید و یک جا،دیدگاه متحدان سعودی و سنی آمریکا در برابر ایران را در پیش نگیرد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

You may also like...

perabet film izle elektronik sigara diyarbakir escort