با وجود اعلام ممنوعیت پروازهای ایران به هند و پاکستان از سوی مقامات ایران به دلیل شیوع گسترده بیماری کووید-۱۹ و انواع جهش یافته آن، بعضی گزارش‌ها از ایران حاکی از ادامه فروش بلیط از مقصد ایران به این کشورهاست.

نگاهی به بعضی وبسایت‌های ارائه کننده خدمات مسافرتی در ایران نشان می‌دهند بلیط دهلی برای مسافران ایرانی به طریق غیرمستقیم از طریق شرکت‌های هواپیمایی نظیر قطر و امارات، حتی برای روز بعد، قابل تهیه است.

تجارت‌نیوز در گزارشی گفته است فروش بلیت به مقصد دهلی همچنان انجام می‌شود؛ این پایگاه خبری به نقل از اپراتور یکی از آژانس‌های هواپیمایی گفته: “ما همچنان فروش بلیت پرواز به مقصد دهلی را داریم و فقط باید تست pcr داشته باشید.”

بعضی اپراتورها گفته‌اند درباره پروازهای هند تاکنون هیچ ابلاغیه‌ای به آنها اعلام نشده است.

براساس این گزارشها یکی از اپراتورهای فرودگاه “امام” گفته است: “تمامی پروازها به مقصد امارات و قطر انجام می‌شود، سفرهایی که مقصد نهایی آنها دهلی است. درباره پروازهای ترانزیتی تا مقصد اولیه را اطلاع داریم. پروازها بدون هیچ تاخیری به موقع انجام می‌گیرد.”

با شیوع کرونا در هند، این کشور برای چهارمین روز متوالی یک رکورد جدید در میزان مبتلایان روزانه ثبت کرده است.

دیروز (شنبه ۵ اردیبهشت) ۳۴۶ هزار و ۶۹۱ مبتلای جدید در هند شناسایی شد.

این در حالیست که محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران گفته است: “هیچ پروازی بین ایران با هند و پاکستان از مبدا فرودگاه امام خمینی انجام نمی شود و بلیت فروشی بین ایران و این دوکشور تنها به صورت رزرو از سوی آژانس‌های مسافری است.”

او ادامه پروازها از مبدا تهران به هند و پاکستان را رد کرده است.

در حال حاضر بیمارستان‌ها در هند بیش از ظرفیت معمول خود بیمار پذیرش کرده‌اند و کمبود دستگاههای اکسیژن در تمامی مراکز درمانی وجود دارد
در حال حاضر بیمارستان‌ها در هند بیش از ظرفیت معمول خود بیمار پذیرش کرده‌اند و کمبود دستگاههای اکسیژن در تمامی مراکز درمانی وجود دارد

ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران روز گذشته اعلام کرده بود که “همه پروازهای هند و پاکستان تا اطلاع بعدی و انتقال مسافر از راه دریا هم ممنوع است.”

همزمان اسماعیل حسین زهی، نماینده مجلس ایران گفته که باید هر گونه تردد مسافر با هند و پاکستان از مرزهای هوایی و زمینی متوقف و قرنطینه افرادی که به تازگی از این کشورها بازگشتند، جدی گرفته شود.

آقای حسین زهی با اشاره به ویروس جهش یافته پیدا شده در هند گفته که ورود این ویروس می تواند وضعیت را وخیم تر کند و تا بهبود اوضاع هر نوع تردد مسافر از هند و پاکستان باید متوقف شود.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران هم خواستار قرنطینه کامل و انجام تست های لازم تیم فوتبال پرسپولیس پس از بازگشت از هند شده است.

تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا و برای مسابقه در مقابل تیم گوا هند به این کشور سفر کرده است.

در حال حاضر بیمارستان‌ها در هند بیش از ظرفیت معمول خود بیمار پذیرش کرده‌اند و کمبود دستگاههای اکسیژن در تمامی مراکز درمانی وجود دارد.

بسیاری از بیماران به علت نبود تخت در بیمارستان‌ها پذیرش نشده و بازگردانده می‌شوند.