همزمان با ادامه نارضایتی‌ مردم در نقاط مختلف ایران به دلیل قطعی مکرر برق، حسن روحانی روز سه‌شنبه به معاون اول خود ماموریت داد «معضل تامین برق» را حل کند.

رئیس‌ جمهوری ایران در جلسه روز سه‌شنبه، ۱۵ تیر، ستاد هماهنگی اقتصادی، از اسحاق جهانگیری خواست در جلسه ویژه‌ای متشکل از دستگاه‌های مختلف، از جمله وزارت نیرو «با جدیت در اسرع وقت نسبت به حل معضل تامین برق اقدام» شود.

آقای روحانی در اظهاراتی تکراری همچون دیگر مقام‌های مسئول گفت: «اگرچه برخی عوامل اصلی در تنش برقی کشور در اثر تغییرات فصلی و عوامل طبیعی است، اما عوارض این پدیده‌ها مدیریت شود و به حداقل برسد و با برنامه‌ریزی دقیق ، پیش‌بینی‌پذیری پدیده‌ها افزایش یابد.»

رئیس جمهور ایران توضیح نداده است مشکلی که به گفته کارشناسان حاصل سال‌ها بی‌برنامگی و سوء‌مدیریت است، چگونه می‌تواند «در اسرع وقت» قابل حل باشد.

اظهارات کلی وی همچنین در شرایطی بیان می‌شود که پیش از وی نیز محمدباقر قالیباف و شمار دیگری از نمایندگان مجلس، خواستار دست‌کم اعلام زمان دقیق خاموشی‌ها برای اطلاع مردم شده بودند.

این در حالی است که اعتراضات مردمی به قطعی برق، علاوه بر بی‌برنامگی، به تکرار این قطعی، طولانی‌ بودن زمان آن و تاثیر آن بر فاسد شدن مواد غذایی و اثر منفی بر کسب‌ و‌ کارها نیز هست.

با وجود اظهارات رسمی مبنی بر تلاش برای اطلاع‌رسانی در زمینه زمان قطعی برق و البته ادامه بی‌برقی، کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران به طور گسترده به این موضوع اعتراض کرده و تجربیات روزانه خود در زمینه بی‌برقی را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.