ارتش اوکراین خواستار «سکوت عملیاتی» پیرامون عملیات ضدتهاجمی پیش‌رو شد

۰۴

ارتش اوکراین روز یکشنبه همزمان با گمانه‌زنی‌ها در مورد عملیات ضدتهاجمی علیه روسیه بار دیگر خواستار «سکوت عملیاتی» در این باره شد.

گمانه‌زنی‌های زیادی طی هفته‌های گذشته درباره زمان آغاز این عملیات و نحوه انجام آن شده است. مقام‌های اوکراینی پیش از این بارها خواستار پرهیز از گمانه‌زنی در مورد عملیات پیش‌رو شده بودند. به گفته آنها این حدس و گمان‌ها ممکن است به سود «دشمن» تمام شود.

مقام‌های اوکراین طی روزهای گذشته با آن دسته از شهروندان که عکس‌ها و تصاویری از سرنگونی موشک‌های روسیه توسط سامانه دفاع هوایی اوکراین منتشر می‌کردند نیز برخورد کردند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد تاکید کرد که کشورش برای آغاز عملیات ضدتهاجمی خود آماده است. وی با این حال از هرگونه اظهارنظر در مورد زمان و نحوه انجام عملیات خودداری کرد.

رئیس‌جهوری اوکراین اظهار داشت: «اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم راه‌های مختلف و کاملا متفاوتی برای آن وجود دارد. ما انجامش خواهیم داد و آماده هم هستیم.»

همزمان با این تحولات فرماندار منطقه بلگورود روسیه که با اوکراین هم‌مرز است روز یکشنبه از در جریان بودن «درگیری‌ها» در یکی از روستاهای مرزی خبر داد.

فرماندار بلگورود از حضور «گروهی خرابکار» در این روستا خبر داد که به گفته وی از جنگجویان روس هوادار اوکراین تشکیل شده است. ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود صبح روز یکشنبه از ساکنان خواسته بود که مناطقی را که مورد حمله واقع شده‌اند تخلیه کنند.