استعفای یکی دیگر از وکلای ترامپ

یکی از وکلای ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از سمت خود استعفا کرد. ده روز پیش “جان دود” یک عضو دیگر گروه وکلای آقای ترامپ هم از تیم حقوقی رئیس جمهوری آمریکا کنار رفته بود.”تای کاب”، که نزدیک یک سالی برای حضور در کاخ سفید از دفتر وکالت خود کنار کشیده بود، اعلام کرده که تا پایان ماه مه در جمع وکلای آقای ترامپ خواهد ماند تا کارها را به جانشینش تحویل دهد.

آقای کاب گفته که هفته ها از آقای ترامپ تقاضا کرده بود که استعفایش پذیرفته شود و قصد بازنشستگی دارد.

او مسئولیت تماس و ارتباط با هیئت تحقیق زیر نظر پلیس فدرال را داشت. هیئتی که به ریاست رابرت مولر، درباره نقش احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری گذشته آمریکا تحقیق می‌کند.

“امت فلاد”، یکی از وکلای بیل کلینتون در دوره استیضاحش، جایگزین آقای کاب می‌شود. آقای کلینتون در دوره ریاست جمهوری اش درباره رابطه اش با یکی از زنان شاغل در کاخ سفید دروغ گفته بود و برای همین استیضاح شد. استیضاح او در مجلس نمایندگان رای آورد اما در مجلس سنا، رای لازم را نیاورد.


رابرت مولر دوازده سال رئیس پلیس فدرال آمریکا بود
‘احضار رئیس جمهوری’
“رودی جولیانی”، شهردار پیشین نیویورک و از مقام‌های قضایی سابق آمریکا، هم به تازگی به گروه وکلای دونالد ترامپ اضافه شده است. آقای جولیانی که دوستی دیرینه‌ای با رئیس جمهوری آمریکا دارد، گفته که می‌خواهد کمک کند تنش‌ها بین وکلای آقای ترامپ و هیئت تحقیق کم شود.

روز سه‌شنبه روزنامه واشنگتن‌پست گزارش کرد که در جلسه‌ای بین وکلای آقای ترامپ با هیئت تحقیق، رئیس این هیئت تهدید کرده که برای آقای ترامپ اظهاریه صادر می‌کنند.

رابرت مولر که دوازده سال در دوره ریاست جمهوری جورج بوش و باراک اوباما ریاست اف‌بی‌آی را به عهده داشت، از سوی وزارت دادگستری آمریکا مامور شد که هیئتی برای تحقیق درباره نقش احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا تشکیل دهد.

گزارش شده که رئیس جمهوری آمریکا از طولانی شدن روند این تحقیقات بی‌تاب شده و خواستار پایان دادن به کار این گروه شده است.

آقای ترامپ در توییتر بارها تحقیق درباره نقش روسیه را بی اساس خوانده برای اینکه به گمان او هیچ همکاری بین روس‌ها و کارزار انتخاباتی او نبوده است.

رئیس جمهوری آمریکا بارها اعلام آمادگی کرده که با گروه تحقیق مصاحبه کند اما وکلایش سعی کرده اند او را از این کار منع کنند.

تا به حال هیئت تحقیق، چند نفر از نزدیکان آقای ترامپ را دادگاهی کرده است. از جمله مایک فلین، اولین مشاور امنیت ملی آقای ترامپ که تنها ۲۶ روز بر سر مسند بود.

آقای فلین درباره تماس هایش با سفیر روسیه در آمریکا حقیقت را نگفته بود.

یکی از پسران، داماد و رئیس پیشین کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ هم دیداری با یک وکیل روس داشتند که به آنها وعده داده بود اطلاعاتی در اختیارشان بگذارد که به ضرر هیلاری کلینتون رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ باشد.

You may also like...

perabet film izle elektronik sigara diyarbakir escort